Навчальна програма «Забезпечення ефективного спостереження та запобігання фальсифікації виборів» є частиною проекту міжнародної технічної допомоги «Навчальні програми професійного зростання» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Навчання тривало з 15 по 22 квітня і відбувалось в двох італійських містах – Пізі та Римі. Учасниками програми, на основі відкритого конкурсу, стали 10 активістів і громадських експертів в сфері боротьби з махінаціями на виборах. Також серед учасників були два діючі члени ЦВК та журналіст 5 каналу. Черкаську область представляв голова Черкаської ОО КВУ Максим Михлик.
Учасники програми вивчали виборчу систему Італії, кримінальне право, систему електорального правосуддя, історію виборів, партійне будівництво, виборчу доброчесність та зловживання законодавством, вплив мафії на результати виборів, боротьбу з хабарництвом та корупцією, та інше.
Навчання відбувалось на базі Вищої школи Сант-Анна (м. Піза), яка визнана кращім університетом Італії в 2018 році. Українці, які тимчасово стали студентами, відвідували лекції і зустрічались із професорами з міжнародного та кримінального права, представниками Італійської комісії по боротьбі з мафією, керівництвом Transparency International, спілкувались із студентами магістратури з прав людини та управління конфліктами, а також мали зустріч з чиновниками мерії міста Піза, відповідальними за місцеві виборчі процеси.
У Римі українська делегація відвідувала штаб-квартиру Демократичної партії, Міністерство внутрішніх справ, Центральний Директорат з питань виборів, Головний слідчій відділ спеціальних операцій, Антикорупційну агенцію. Важливим був візит до Конституційного суду Італії, де українська делегація мала зустріч з Головою суду, двічі Головою Ради Міністрів Італії Джуліано Амато.
Крім навчання і офіційних зустрічей учасники проекту також мали можливість відвідати визначні пам’ятки, серед яких: Пізанська площа Чудес із знаменитою Падаючою вежею, Собор Святого Петра, Музей Ватикану, Колізей та інші.
Основною метою навчальної програми «Забезпечення ефективного спостереження та запобігання фальсифікації виборів» було заплановано надання учасникам знань та навичок, необхідних для організації та проведення ефективних розслідувань проти злочинів, пов’язаних з фальсифікацією виборів.
Італія була обрана для стажування через те, що є країною-членом ЄС і має дуже успішну стратегію боротьби з організованою злочинністю, пов'язаною з фальсифікацією виборів. Досвід Італії може і має стати корисним для України, враховуючи високий рівень політичної корупції в цій державі. Крім того, як і Україна, Італія знаходиться в процесі реалізації реформ.
- Італійські і українські виборчі реалії досить схожі. Періодичні політичні кризи, постійна зміна виборчого законодавства, корупція і фальсифікації на виборах роблять наші держави спорідненими. Проте Італія вже на завершальному шляху подолання цих негативних явищ. Допомогли в цьому роки реформ, а також висока громадянська самосвідомість і результативна боротьба з корупційними проявами, виборчими махінаціями і організованою злочинністю. Італія це в першу чергу громадяни, які вимагають змін і країна, яка готова змінюватись. Особисто для мене це стало надихаючим фактором і вселило віру в наші можливості. Нам є чого повчитись і є що використати, - зазначає Максим Михлик.
Довідково: Навчальна програма професійного зростання «Забезпечення ефективного спостереження та запобігання фальсифікації виборів» тривала з 15 по 22 квітня 2018 року в Італії. Приймаючою організацією виступає неурядова організація Європейський Центр електоральної підтримки, що надає консультаційні послуги та підтримує процеси чесних виборів у всьому світі. Навчальна поїздка відбулась за підтримки Міжнародної благодійної організації «Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні» (CEUME), неприбуткової організації World Learning та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
За повідомленням ЧОО КВУ.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram