Голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний зустрівся із Надзвичайним і Повноважним послом республіки Казахстан Дарханом Калетаєвим. Говорили про економічне, культурне та наукове партнерство між Черкаською та Костанайською областями. Участь у зустрічі також брав голова Черкаської ОДА Роман Боднар, заступник голови Роман Карманнік та керівники профільних департаментів адміністрації, свою думку щодо подальшої співпраці висловили і сільгоспвиробники області.
- Черкащина - серед лідерів за врожайністю зернових в Україні, у нас найбільш придатні для органічного землеробства ґрунти, три університети в області мають ліцензію та готові навчати іноземних студентів. Сподіваюсь, що економічні, торгові та культурні відносини між областями й країнами позитивно вплинуть на розвиток Черкащини. Наша область має всі основи для обміну досвідом, бізнес готовий до співпраці та взаємного інвестування. Упевнений, що під час сьогоднішньої зустрічі кожен із учасників виокремив для себе щось корисне і висловив бачення подальшої співпраці. За результатами напрацюємо конкретні пропозиції, аби вже до наступної зустрічі мати рішення, яке задовольнить нашу область та Костанайський край, - зауважив голова обласної ради Анатолій Підгорний.
Загалом зовнішньоторговельне співробітництво Черкаської області із республікою Казахстан триває вже не перший рік. І лише у січні-квітні 2020-го року двосторонній товарообіг між підприємствами області та Казахстану збільшився на 9,6% до показників аналогічного періоду у 2019-ому і становив 5,7 млн дол. США.
У межах подальшої співпраці казахських колег насамперед цікавить машинобудівництво сільськогосподарської техніки та успішний досвід черкаських аграріїв у вирощуванні зернових. Адже з огляду на погодні умови та затяжний період пандемії уряд Казахстану передбачає можливу продовольчу кризу, тож хоче залучити досвід наших аграріїв.
До прикладу, у 2019-ому році на Черкащині зібрали 4,5 млн тонн зернових із середньою врожайністю 66,7 ц/га. У той час як врожайність, приміром, пшениці в Костанайській області складає 19-20 ц/га
- Також нас цікавить сфера освіти. Зараз маємо потребу кваліфікованих кадрів у аграрному секторі і хотіли б використати досвід та потенціал Уманського національного університету садівництва, - зауважив Дархан Калетаєв.
Зазначимо, що Казахстан - аграрно-промислова країна із розвиненим гірничим сектором, входить до числа найбільших у світі виробників та експортерів рафінованої міді. Також важливим сектором економіки є і сільське господарство. За виробництвом зерна країна посідає третє місце серед держав колишнього СНД після України та Росії.
За інформацією із пресслужби Черкаської обласної ради
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram