На думку директора ННІ природничих та аграрних наук Черкаського національного університету імені Б.Хмельницького Максима Гаврилюка, через тривале зменшення кількості опадів в Україні настають серйозні зміни в екосистемах області. Науковець переконаний, що крім коронавірусу українці можуть зіткнутися із ще однією серйозною проблемою - посухою і скороченням чисельності тварин внаслідок цього.
Як зазначив пан Гаврилюк у своєму дописі на Фейсбук, через тривале зменшення кількості опадів, настають деякі серйозні зміни в екосистемах.
- Аграрії це вже зрозуміли і починають підлаштовуватись - змінюють культури, терміни виконання робіт та розширюють полив. Живі організми в природних екосистемах пристосуватись не завжди зможуть, - пише науковець. - Вже зараз видно катастрофічні наслідки - тварини, які мешкали у невеликих постійних водоймах - загинули. Протягом весни відвідав декілька традиційних місць розмноження земноводних - частина висохла. Тож можна чекати катастрофічного скорочення популяцій земноводних та інших водних тварин у найближчі роки... На жаль, з цим неможливо щось зробити на локальному рівні. Передайте Трампу, що глобальне потепління - це не міф!
У коментарі журналістам “Про все” пан Максим зауважив, що деякі популяції тварин, які мешкали в невеликих водоймах Черкащини загинули. Наприклад, молюски, членистоногі, риби. Через неможливість нересту частини земноводних їхні популяції суттєво скоротяться у найближчі роки.
- Далі, по екологічним ланцюгам, можна очікувати скорочення чисельності тварин, які ними живляться. Наприклад, може скоротитись чисельність багатьох птахів, які живляться водними безхребетними. Це веде до скорочення чисельності тварин та до втрат біорізноманіття, - каже пан Гаврилюк. - Щодо того - що можна зробити, я написав у своєму дописі. Проблема глобальна, це зміна клімату. Тому треба не розорювати степові ділянки, не вирубувати старі ліси, не створювати каскаду ставків на річках, не здійснювати меліорацію боліт – адже все це негативно впливає на зміни клімату.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram