Хендмейд від черкащанки вивозять за кордон та продають на міжнародних сайтах

13 вересня 2016, 19:50

1

Черкащанка власними руками створює ляльки, білизну, розвиваючі книжки та прикраси. Ці речі мають свою душу, характер, а іноді і прототип. Варто тільки поглянути на ляльку-йога або потримати у руках казкову дитячу ковдру. Свої творчі таємниці майстриня відкрила сайту vikka.ua.

Вікторія Ромащенко походить з майстровитої родини. Ще у дитинстві вона спостерігала, як працює за швейною машинкою бабуся і намагалася щось прострочити там і сама.

"Це була стара машинка, яка працювала, коли ти натискаєш на її педаль ногою. Бабуся приймала замовлення та шила. Мене дуже цікавила ця справа і я намагалася теж щось пошити для ляльок", – розповідає майстриня.

2

Свої перші роботи вона шила для близьких. "Коли мені було близько 9 років, пошила старшому брату іграшкового ведмедика. Іграшка вийшла неприваблива, але досі збереглася у брата. Другу іграшку зробила для подруги. До речі, торік для неї ж я пошила спідню білизну. Це був подарунок на День народження", – каже Вікторія Ромащенко.

3

Згодом тканинні іграшки хендмейд, як і спідня жіноча білизна, стали одними з основних напрямів роботи черкащанки.

"Так виходить, що мені найцікавіше робити щось вперше. А потім на це звертають увагу, просять виготовити ще. Так було і зі спідньою білизною, і з іграшками", – каже майстриня. Вона вже одягає у свою спідню білизну не тільки подруг, а й клієнток.

4

Професійно займатися хендмейдом Вікторія Ромащенко почала з 2013 року. "Є такий різновид ляльок – тільди. Спочатку я хотіла замовити таку через інтернет, а згодом вирішила її зробити сама. Потім мене запросили на виставку і якось воно пішло", – каже майстриня.

Її роботи часто вивозять за кордон. Вироби Вікторії вже є в Америці, Фінляндії, Нідерландах, Китаї, Росії. "Зазвичай наші за кордон везуть якісь українські сувеніри. Якщо ж мої знайомі їдуть надовго, то я намагаюся зробити для них щось малесеньке, що легко перевозити. Така річ повинна нагадувати про Україну, про те, що їх тут чекають", – розповідає черкащанка.

5 6

Буває, що знайомі приходять до неї зі своїми ідеями та просять виготовити щось незвичне. "Так було з дитячими розвиваючими книжками. Я довго вагалася перед тим, як братися за них. Там дуже трудоємкий процес. Але після першої книжки я зрозуміла, як робити це скоріше. Створила наступні книжки. Так з’явився новий напрям у творчості", – пояснює Вікторія Ромащенко.

7

 

Найбільш особливим виробом для майстрині є лялька, яку вона присвятила своєму хлопцеві, музиканту Богдану Теліженку. "Я хотіла подарувати йому цю ляльку на День народження. Воно у нього взимку, але я не стала чекати і подарувала влітку – просто так, без приводу", – каже дівчина.

8

 

9

Найчастіше у майстрині замовляють дитячу продукцію. "Часто просять зробити щось для малечі: білизну, ковдрочки. Замовляють знайомі, коли йдуть на хрестини, дні народження. Але це не постійно, сезонно", – розповідає черкащанка.

Наразі рукоділля не є основним заняттям Вікторії Ромащенко. "Ручні вироби не приносять ще такого прибутку, щоб я могла повністю відмовитися від своєї основної роботи. Хоча хендмейд може коштувати досить дорого.  Є організація, яка приїздить до міста, фотографує роботи, виставляє на міжнародних сайтах, оплачує це розміщення. Потім, якщо цю роботу там замовляють, вони купують її у мене, а самі продають рази у 3-4 дорожче", – каже черкащанка.

10

На її переконання, ручні вироби мають свою душу і дуже відрізняються від речей серійного виробництва. "Створення речі починається з того, що мені повідомляють про неї, або у мене з’являється ідея. Потім ти ідеш у магазин, купуєш матеріал. В цей час річ вже народжується", – зазначає Вікторія Ромащенко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору