19-річний студент Денис Євичук п'ять місяців працює молодшим спеціалістом у групі бізнес-фінансів на Катеринопільському елеваторі за програмою дуальної освіти. Хлопець вдало поєднує роботу з навчанням та каже, що бачить своє майбутнє в МХП.
Денис навчається в Уманському національному університеті садівництва за спеціальністю "Фінанси, страхування, банківська справа та фондовий ринок". На другому курсі куратор запропонувала юнаку спробувати програму "Дуальна освіта з МХП".
- Я знав, що є такий варіант навчання як дуальна освіта. Але я не задумувався про неї до того моменту, поки куратор мені не запропонувала попрацювати в МХП за такою формою. Спочатку я сумнівався, думав декілька днів. Але я вирішив спробувати, адже вважаю, що на робочому місці можна отримати якісні знання, навички, бо у навчальному закладі все ж більше теорії, ніж практики. Про МХП я чув і раніше, але більш детально дізнався про компанію коли випала можливість тут працювати. Я, навіть, був здивований, тому що компанія дуже велика, має дуже багато торгових марок та представляє свою продукцію в різних країнах, - говорить хлопець.
Денис пройшов співбесіду та успішно склав тест на знання програми Excel і після цього почав працювати на Катеринопільському елеваторі. Говорить, що на початку його найбільше вразила екскурсія територією.
- Тут багато що виробляється, є багато заводів та будуються нові. Вразив саме цей масштаб. Хоч перший час було трохи важко зрозуміти, що на якому заводі виробляється. Але колеги мені допомагали: навіть роздруківки для мене робили, де було вказано "що, куди і де", я по них працював, вивчав усе. Взагалі колектив дуже приємний, прийняли мене добре, все розказали, показали. Якщо у мене й зараз щось не виходить - все мені пояснюють, - каже Денис.
Денис Євичук вже пройшов випробувальний термін. Протягом всього часу студент отримує заробітну плату, також підприємство забезпечило його житлом.
- Від гуртожитку, де я мешкаю, 5 хвилин до роботи йти, також нам забезпечують безплатне харчування в обід. Великим плюсом у дуальній освіті для мене є заробітна плата. Ти можеш сам себе забезпечувати. Також головне, я вважаю, практичні навички, адже так знання краще засвоюються.
Поєднувати навчання в університеті з роботою не складно, каже Денис.
- Я навчаюсь дистанційно, після роботи, в принципі, вільного часу вистачає, щоб зробити всі завдання. Тому поєднувати це не складно. В університеті також всі ставляться з розумінням, тому якщо потрібно, я звертаюся за допомогою. Навчання відрізняється від того, що є в роботі. В університеті таких навичок не отримати, ти просто вивчаєш матеріал, а надалі все одно доведеться вивчати, як використовувати його на практиці.
Денис переконаний, що робота в МХП - гарний старт для професійного зростання та майбутньої кар'єри.
- Мені подобається те, що я працюю в такій великій компанії, ще й за своєю спеціальністю. Тому що, мені здається, у наш час це рідкість, коли студент може спробувати себе за професією, на яку він навчається. Мені, в принципі, до душі моя спеціальність, тому щасливий, що починаю свою професійну діяльність саме в МХП - це велика компанія, яка дає багато можливостей. Тут є все для кар'єрного росту, навчання для всіх співробітників. Нещодавно я проходив курси по спеціальній програмі для бухгалтерського обліку, - розповідає хлопець.
Денис Євичук радить й іншим студентам спробувати дуальну освіту.
- Звісно, це рішення кожен для себе приймає сам. Та все ж є великий плюс, що за цією програмою ти здобуваєш практичні навички та працюєш за спеціальністю. І також я б міг порадити МХП для дуальної освіти. Це дуже велика компанія, тому тут є потреба у різних спеціалістах і багато хто зможе знайти посаду для себе. Якщо є можливість і бажання, то потрібно пробувати.
У планах на найближче майбутнє в Дениса - й надалі працювати в МХП.
- Я хотів би й надалі працювати на цій посаді. Звісно, отримати підвищення було б класно, я думаю, цього хоче будь-який працівник, якщо він готовий до відповідальності. Тому найближче своє майбутнє я бачу тут.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram