Галина Компанієць: «Свято» Хелловіну – це відверта пропаганда темряви”

31 жовтня 2018, 17:44

Стрічку новин усе більше заповнюють “веселі” світлини про хелловін, де люди, нічого поганого не підозрюючи, веселяться і фотографуються в компанії “милих” монстрів, розмальовують обличчя свох дітей у кольори смерті, малюють їм розірвані роти з кров'ю, надягають костюми різних потвор. 

Чому би тоді зразу не сфотографувати себе чи своїх дітей прямо у гробі? Заколоченому... – адже це так весело: смерть і все що її символізує...

Усі ці речі не є іграшками і просто веселощами – це реальний дух смерті, демонських сил, який користується невіглаством людей, їх бажанням «просто повеселитися». Цей дух законно має право увійти в життя будь-якої людини, яка запрошує його. Але «вистрілить» він не зразу...

Це може трапитися, коли дитина, ставши підлітком, «раптом» захоче покінчити життя самогубством, чи дорослий, у якого маса проблем у житті, «чомусь раптом» захоче вийти у вікно, або у гніві та образі на побутовому ґрунті «раптом» завдасть своєму чоловікові (дружині) 50 ножових поранень. Потрясіння, невдачі, катастрофи... Невже у світі мало такої статистики?

Нині вже науково доведено: наш мозок за принципом магніту притягує до себе з Космосу подібне. Ще святий преподобний Серафим Саровський говорив: «О чем думаешь, мил человек, то и имеешь». А сучасні психологи постійно нагадують: живи на позитиві, думай про позитивне, малюй карту мрій, так ти притягуєш це у своє життя...

Запам’ятайте назавжди: не існує «невинного» загравання з темними силами. Зло – така ж реальна категорія буття, як і добро, між якими постійно іде боротьба.

Звичайно, не треба відтепер усього боятися, скрізь бачити диявола і бути забобонним, але у «свято» хелоуіну йде відверта пропаганда темряви у її різних проявах. І коли людина «приміряє» на себе ці образи, вона відкриває двері свого життя для вторгнення тим сутностям, які навіть не приховують свого обличчя: смерть, кошмари, демони, біси і всяка форма нечисті.

За духом смерті стоять такі речі, як передчасна смерть, нещасні випадки, самогубства, вбивства, гнів, злість, нічні кошмари, хвилювання, страх, тривога тощо.

Будьмо мудрими, друзі, не приміряймо смерть і демонічні образи до свого життя – смерть нам не личить! Краще щоденно приміряймо Життя, дане нам Богом – світле, прекрасне, оптимістичне!

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА:
Батьківщиною хелловіну вважається Ірландія. Тамтешні жителі, стародавні кельти 31 жовтня відзначали свято Самайн, від імені князя смерті. Вважається, що в ніч на 1 листопада витончується межа між світами і мешканці потойбіччя ходять серед живих. Кельти вірили, що виряджаючись у звірині шкури, вони відлякують привидів. А щоб врятуватися від прокляття князя смерті, готували їжу для мандрівних душ та гасили світло у своєму помешканні.
У 19 столітті хеллоуін почали відзначати у США, але вже з новим забарвленням, розвагами і веселощами. Звідти він поширився в інші країни світу під різними назвами: Кельтський Новий рік, День реформації, День мертвих, Відьомська ніч, Ніч цукерок та смертей тощо. В Україні останні роки хеллоуін все більше популяризується як привід повеселитися з перевдяганнями в містичних страхітливих героїв і посмакувати різними стравами з гарбуза. Однак далеко не всі поділяють захоплення з приводу відзначення хелловіну.

Подібні вшанування пращурів є в багатьох інших культурах світу. Це білоруське свято «Діди», литовське «Лігос» чи християнські поминальні дні, православні «Батьківські суботи». Згадували покійних добрим словом, молилися за упокій їхніх душ і готували частування.

31 жовтня католики відзначають Надвечір'я усіх святих, що у скороченому перекладі з англійської виразу All Hallow's Eve (наlвечір'я, переддень усіх Святих душ) якраз і звучить як «хелловін». А 1 листопада відзначають день Усіх Святих. Це теж наші пращури, які зробили багато добрих справ во славу Бога, і тепер у статусі Святих стоять перед Господом, вимолюючи добро і Світло для нас, нині сущих. І вшанування Святих у різних релігіях світу – це теж вшанування пращурів. На західній Україні та у багатьох країнах Європи саме у День Усіх Святих (1-2 листопада) заведено поминати померлих. Однак не маскарадами, а молитвами у храмах і відвідуванням цвинтаря з обов’язковим запалюванням свічок. Вогонь є могутньою силою і обороною у багатьох життєвих ситуаціях, надто ж пов’язаними з переходом у інший світ.

Православні 31 жовтня вшановують Святого апостола та євангеліста Луку, автора одного з Євангелій, Божого лікаря і художника, який написав одне з перших зображень Пресвятої Богородиці. А 1 листопада – святого пророка Іоиля, що написав Книгу пророцтв про Боже милосердя, духовне відродження, передрікаючи зішестя Святого Духа на кожного з нас.

Обов’язковим атрибутом Хелоуіна є гарбуз зі страхітливим "обличчям" та свічкою всередині – це ліхтарик на ім’я Джек. Звідки цей символ? За давньою легендою, колись ірландський пияка та скнара Джек двічі обдурив диявола, який приходив по його душу. Хитрощами Джек "виторгував" собі ще 10 років життя. Та коли смертна година усе ж прийшла, Джека не впустили ані на Небеса, ані до пекла. Його неприкаяна душа блукала по землі. Диявол кинув Джекові вуглинку з пекла, що освітлювала йому дорогу у вічній темряві, а ліхтарем для вуглини став порожній гарбуз, допомагаючи знайти дорогу до чистилища. Тож чи варто прикрашати таким атрибутом наш офіс чи домівку?

Взагалі, варто усвідомити, що насправді нинішній хелоуін – унікальний світовий бізнес-проект, який змушує людей витрачати досить значні кошти на різні карнавали, оздоблення, атрибути. То чому би нам не «розкрутити» наші українські вечорниці з варениками і стравами з гарбуза? Осінні вечори – найкращий час для цього!

Якщо ви хочете відзначити хеллоуін, поміркуйте про важливу річ: немає «невинного» загравання зі смертю і темними силами. Кожен з нас повинен просто сам для себе визначитися: на чиєму боці я стою: на боці Господа, Який подарував Життя у всій його красі, чи на боці князя темряви, який кличе у протилежний бік?
Життя таке швидкоплинне, аби засмічувати його темними карнавалами! Наповніть його Світлом!

Галина Компанієць, журналіст

Вгору