Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко 17 жовтня провів робочу зустріч із представниками французької делегації, які тривалий час працюють над розробкою проекту управління відходами. Аби обрати найбільш оптимальний для цього шлях, наприкінці минулого року компанія «БЕТЕН Енженьєрі» взялася за дослідження побутового сміття в Черкасах.
Із французької сторони до Черкас прибули експерти з «БЕТЕН Енженьєрі» Мішель Форже та Квентін Буланже, президент компанії Vauche Стефан Воше та комерційний директор компанії «Ar-Val» Маель Рудо. Із ними, серед іншого, зустрілися перший заступник мера Станіслав Овчаренко, виконувач обов’язків директора департаменту житлово-комунального комплексу Сергій Танюк, начальник відділу екології Володимир Гусаченко, директор комунального підприємства «Черкаська служба чистоти» Олександр Савенко, директор департаменту економіки та розвитку Ірина Удод.
– У цього достатньо серйозному питанні поводження з твердими побутовими відходами наше місто розраховує на вашу підтримку та досвід, – сказав на початку зустрічі міський голова Анатолій Бондаренко. – Сподіваємося на результативну співпрацю.
За словами представників компанії «БЕТЕН Енженьєрі» нині завершився перший етап спільної роботи з Черкасами, під час якого фахівці аналізували склад сміття, яке потрапляє на звалища. Далі, кажуть, результати цих досліджень презентують перед Міністерством фінансів Франції.
– Ми пропонуємо технологічну схему поводження з відходами, яка ґрунтується на роздільному зборі сміття двома контейнерами: органічне й неорганічне сміття, – розповів Квентін Буланже. – Уся неорганічна фракція відправляється на лінію сортування. Для початку ми плануємо її максимально ручною для зменшення вартості проекту. У перспективі ми, звісно, передбачаємо підвищення рівня механізації.
Компанія «Vauche» була заснована в 1860 році. Спершу займалася виробництвом котлів та машинного обладнання. Утім, упродовж останніх 30 років зосередилася на створенні центрів переробки відходів. Працює три філіали – в Італії, Польщі та Бразилії. Як розповів її президент Стефан Воше, за цей час звели близько 200 таких об’єктів.
– Один із останніх реалізованих нами проектів – установки в Алжирі, схожі ми пропонуємо й Черкасам, – зазначив він.
Французька організація «Ar-Val» спеціалізується на розробці й реалізації проектів сортування та переробки відходів, роздільного збору, метанізації та компостування сміття.
Обидві компанії мають багаторічний досвід роботи у галузі поводження з відходами.
За словами Квентіна Буланже, запропонований ними проект щодо виробництва компосту майже самоокупний. Відтак, реалізація такого проекту фактично не вплине на існуючий тариф для населення, що є в умовах сьогодення досить важливим.
Наступну зустріч у рамках спільного проекту за участю представників французької сторони та міста сторони домовилися провести в другій провести декаді листопада. На ній презентують результати дослідження та окреслять подальші напрямки співпраці.
За повідомленням Черкаської міськради.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram