Від ранку в Черкаській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат тільки й розмов, що про приїзд клоуна Вови. А справжній він чарівник чи ні, а як йому вдаються усі ті штукенції і кого він обере своїм помічником цього разу? – ось що без кінця обговорює малеча, адже чудово пам’ятає його останній візит, пише ГромЧе.
– У нас навчаються слабозорі а також дітки з вадами розумового розвитку. Більшість малечі, що має проблеми із зором – зі звичайних сімей. Навчаються за стандартною шкільною програмою з тією відмінністю, що мають ще й спеціальні заняття та програму корекції зору, – розповідає про специфіку закладу соціальний педагог Олена Лєнська доки чекаємо початку дійства. – А от діти з вадами розвитку в основному із неблагонадійних родин. Більшість мешкають тут впродовж навчання і повертаються додому на канікули. Рідко кого батьки забирають на вихідні. І, я вам скажу, тут дітям добре. Вдома вони не отримують ні корекції, ні занять, ні навіть такого харчування. Їм не бракує нічого. Хіба що свята інколи…
Однак це не про сьогоднішній день. Малеча вже вмощується і впродовж кількох хвилин зал аж гуде від дитячих голосів. Коли на порозі з’являється клоун Вова зчиняється справжній ґвалт! Фокусник вітається з нетерплячою публікою, когось впізнає з минулого разу і за лічені секунди змушує зал затамувати подих… На очах у зачарованої малечі намальований кролик перетворюється у справжнього, звичайна мотузка зазнає неймовірних трансформацій, та й взагалі всі речі раптом відмовляються чинитися законам фізики і виникають нізвідки і зникають невідомо де…
Більше сотні пар очей слідкують за кожним рухом фокусника, однак годі зрозуміти як на чистісіньких аркушах книги з’явилися картинки, чи звідки у порожній торбинці узялися квіти. У клоуна ж Вови на те власні версії. З малечею він розмовляє про добрих та злих чарівників, погані та хороші слова і те, як важливо просто вірити в дива. Вистава вже добігає кінця, однак гостя все ніяк не хочуть відпускати. На щастя для Вови, є ще й солодкі подарунки. І отримати їх малеча прагне не менше ніж нових вражень.
Доки триває процес роздавання бананів, соків та шоколадних зайців, не втрачаємо нагоди поспілкуватися із героєм дня. Клоун Вова просить представляти його саме під псевдонімом. Розповідає, що сам він народився та виріс в Казахстані. Однак при цьому українську розуміє без проблем, оскільки його візити в Україну можна вже рахувати десятками.
– Взагалі ми з дружиною живемо та працюємо у Німеччині. Як професійний фокусник, дуже добре заробляю. Тож з кожної вистави відкладаю кошти аби потім чотири рази на рік організувати такі свята в закладах України, Латвії, Казахстану. Виступаю для діток в дитячих будинках, сиротинцях та інтернатах, – розповідає фокусник.
Такі «гастролі» за власний кошт чоловік вирішив влаштовувати собі більше п’яти років тому. Відтоді відвідав близько 300 закладів для дітей, обділених увагою. І в більшості побував не раз.
– Останнім часом намагаюся виступати все більше. Тому що коли роблю це задля заробітку в Німеччині то ніби віддаю енергію публіці. А тут, маючи по 3-4 виступи на день, навпаки – заряджаюся позитивом від цих діток, – зізнається у розмові вже напівсерйозний клоун Вова. – Розмовляю з ними про добро. І сподіваюся, що мої слова та дії матимуть певний вплив на їх думки, утримають від дурниць. Через фокуси усе це приймається легко.
Благодійник зізнається: більшість закладів, які відвідує – для діток з особливими потребами. І на те є особиста причина.
– Так трапилося, що старший син народився глухим. Пізніше йому зробили операцію і сьогодні він має можливість чути. Однак то була точка відліку – ця ситуація щось змінила у наших із дружиною серцях. Ми зрозуміли, що є дітки, котрі потребують більшої уваги та любові, – пояснює він. – Ніколи не забуду як в одному з інтернатів зовсім маленький хлопчик попросив начаклувати йому телефон аби щодня дзвонити мамі. Або як одна, вже досить доросла дівчинка, підійшла і попросила зробити так, щоб у неї з’явились батьки. От, власне, тому і їздимо… Дітям потрібна надія.
Щасливі та з повними оберемками подарунків діти розходяться по класам. Дехто підходить до фокусника аби подякувати, або щось і попросити. По-секрету…
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram