“Фільм “Черкаси” – важливе кіно, яке варто побачити”, – Порошенко

05 серпня 2018, 19:28
"Фільм “Черкаси” - важливе кіно, яке варто побачити", - Порошенко
Президент України Петро Порошенко назвав воєнну драму «Черкаси», прем'єра якої відбудеться у День Незалежності, фільмом, вартим уваги, і подякував його авторам за чудову роботу.

Про це глава держави написав у Facebook, інформує "Укрінформ".

"Фільм «Черкаси» – це правдива історія незламності, мужності та боротьби. Історія справжніх українських воїнів-патріотів Військово-морських сил України, які протягом трьох тижнів мужньо тримали оборону морського тральщика під час анексії Криму. Дякую за чудову роботу режисеру Тимуру Ященко та всій команді, яка працювала над картиною «Черкаси». І найголовніша подяка – нашим військовим морякам за їхню силу духу та незламність! Фільм «Черкаси» - важливе кіно, яке варто побачити. Прем'єра відбудеться вже 24 серпня", - зазначив Президент.

Воєнна драма «Черкаси» про героїчний однойменний тральщик, заблокований російськими військами в бухті Донузлав, який втримав український стяг на своєму флагштоку під час анексії Криму. Це перший фільм про Військово-морські сили Збройних сил України. Командир тральщика Юрій Федаш консультував авторів стрічки, а до акторського складу увійшли моряки, які тримали оборону на кораблі навесні 2014 року.

24 серпня воєнна драма «Черкаси» режисера Тимура Ященка вийде в прокат. Фільм розповідатиме історію Мишка та Лева — двох хлопців із сільської місцевості України. Вони опинилися на військовому кораблі ВМС України «Черкаси», дислокованому в кримському озері Донузлав, під час захоплення Криму 2014 року.

Зйомки почалися у квітні 2017-го в Очакові Миколаївської області. Берегом кримського озера Донузлав стала Кінбурнська коса, розташована між Дніпровсько-Бузьким лиманом і Чорним морем. Сцени проросійських виступів у Криму знімали в Одесі. Також локаціями стали Київ і Чернігівська область.

Тральщик «Черкаси» був єдиним з 13 українських кораблів, що не спустив державний прапор до сходу останнього свого моряка з борта судна. Загальний бюджет фільму становить близько 40 млн гривень, з яких державна підтримка — 17,3 млн.

Вгору