Підсумки 2019: фільми, пов’язані з Черкащиною

02 січня 2020, 20:04

Згадуючи рік, що минув, ми не могли оминути увагою те, що у 2019-му зняли чимало нових фільмів. Деякі з них не лише пов'язані з Черкащиною, а і зняті безпосередньо місцевими.

У Черкасах зняли і показали містичне кіно

Минулого року під час книжкового фестивалю черкаський журналіст і письменник Назарій Вівчарик презентував свою збірку містичних оповідань "Те, що серед нас", а вже 25 жовтня в місті показали фільм, знятий за мотивами творів із неї. Прем'єра відбулася в кінотеатрі "Україна".

Режисером містичного трилеру «Злакров»  став редактор телеканалу UA:Черкаси Максим Дубінський. Він екранізував три містичні оповідання черкаського автора, поєднавши їх однією темою. Це оповідання «Різник», «Зустріч з кумом» і «Ніч на вокзалі». Вони увійшли до збірок «Те, що серед нас» та «Свині».

Зйомки проходили на Черкащині, тому можна сміливо сказати що це - місцевий продукт. Назар навіть сам був актором і грав самого себе - редактора черкаського сайту "Прочерк".

Довгоочікуваний "Чорний ворон"

У 2019-му завершилися зйомки повнометражного фільму «Чорний ворон» за мотивами однойменного роману-бестселеру українського письменника із Черкащини Василя Василя Шкляра.

Драму про боротьбу козаків Холодноярської республіки з більшовиками показали в кінотеатрах України якраз наприкінці року. Ще до її появи сам Шкляр застерігав, що фільм дуже відрізнятиметься від книги. Зрештою, так і вийшло.

Кінопроект отримав  державну фінансову підтримку розміром понад 5 мільйонів гривень.

Зйомки картини тривали з жовтня 2018-го року. Основними місцями подій у стрічці були територія Холодного Яру та Мотронинського монастиря на Черкащині. На екрані святиню відтворювали у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, оскільки після реставрації монастир не зберіг історичного вигляду. За час роботи над проектом творча група вирушала у декілька експедицій Україною, зокрема, до мисливського палацу графа Шувалова (Тальне), Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», а у селі Поташ знімали масові сцени, у яких були задіяні понад 150 акторів.

До слова, головну роль у фільмі виконав молодий український актор родом із Черкащини Тарас Цимбалюк.

"Абсолютно брехлива історія"

Минулого року завершилися також зйомки серіалу “Козаки. Абсолютно брехлива історія”. Частина з них проходила і на Черкащині. Це перший в Україні псевдоісторичний комедійний екшн-серіал про козаків. Масштабний проект ще до виходу на екрани назвали “Піратами Карибського моря” по-українськи.

До слова, знімали їх за сценарієм відомо казкаря, уманчанина Сашка Лірника.

Серіал є творінням студії IQ Production за підтримки Міністерства культури. Комедія розрахована на 12 серій, зйомками яких займалися протягом шести місяців. Проте ретельна підготовка до них тривала значно більше – 9 місяців.

За час підготовки довелося чимало попрацювати всім учасникам команди. Костюмери працювали над створенням автентичних нарядів, гримери продумували образи, а художники підбирали реквізит і промальовували локації.

Головні ролі у серіалі зіграли Іван Дяк, Андрій Ісаєнко та Міла Сивацька, а також Остап Ступка, Михайло Кукуюк, Лариса Руснак, Ігор Портянко. Перший в Україні комедійний козацький екшн у прокаті можна буде побачити восени 2020 року на телеканалі ICTV.



Джеря

У листопаді 2019-го з’явився тизер повнометражного дебютного ігрового фільму "Микола Джеря", режисерки Ірини Правило.

Фільм зняли за мотивами повісті Івана Нечуя-Левицького "Микола Джеря".

Зйомки розпочали у жовтні 2019 року на Черкащині (селище Стеблів). У головних ролях знялися Іван Доскіч, Вікторія Муштей, Ігор Рідош та Ігор Будій.

Уперше "Микола Джеря" було надруковано в журналі "Правда" 1878 року. Це соціально-побутова повість Івана Нечуя-Левицького, присвячена Миколі Лисенку. Твір написано 1876 року.

Воєнна драма "Черкаси"

У лютому 2020 року на українські екрани вийде воєнна екшн-драма «Черкаси» режисера Тимура Ященка.

Фільм оснований на реальних подіях весни 2014-го року та розповідає про оборону однойменного мінного тральщика, заблокованого російськими військами в бухті озера Донузлав.

Три тижні команда корабля тримала оборону. «Черкаси» став кораблем, що до останнього втримав український стяг на своїй щоглі.

Консультант проєкту – реальний командир тральщика Юрій Федаш. До акторського складу увійшли справжні моряки, які брали участь в обороні корабля.

Шевченко - самурай

На території історико-архітектурного комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького» проходили зйомки художнього фільму «Тарас Шевченко. Перший самурай».

У 2018-му році кіносценарій переміг на конкурсі патріотичного кіно в категорії повнометражних фільмів. Це пригодницький фільм із елементами фантастики. Участь у зйомках взяли і чигиринці.

За сюжетом, Кобзар володіє катаною, прийомами східних єдиноборств і стріляє з обох рук. Продюсує фільм Юрій Мінзянов, засновник кінокомпанії Kristi films, а режисером став Роман Перфільєв.

Ідея зробити з Шевченка самурая прийшла Перфільєву відразу після Революції гідності. Самурайська культура, за його словами, співзвучна з українською. Продюсер Юрій Мінзянов спочатку забракував сценарій через великий бюджет, але в 2018-му фільм посів перше місце серед повнометражних картин на конкурсі патріотичного кіно.

Стрічка отримала 80% державного фінансування від Мінкульту. Знімальний період уже розпочався, і фільм повинен вийти на екрани 5 березня 2020 року.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору