Фермер із Черкащини вже рік бореться за землю

19 квітня 2015, 17:20

268

За землю Анатолій Тупіцький із Драбівщини бореться вже рік. Він головує у фермерському господарстві «Меліса». Ще з 2004 року орендує більше ста гектарів у с. Ленінське. Тепер, певен фермер, може втратити цю землю. На це він поскаржився голові Черкаської ОДА на особистому прийомі громадян.

Про це інформує прес-служба Черкаської ОДА.

Фермерське господарство має земельний клопіт ще з минулого року. Якраз тоді збіг термін договору оренди на ділянку. Анатолій Тупіцький каже: не зволікаючи, подав до обласного Держземагентства необхідні документи задля продовження.

– І тут почалося: спершу тамтешній начальник мені каже, що треба зробити одне, його наступник – уже інше, – переповідає голова фермерського господарства «Меліса». – Там же керівники змінюються регулярно. Ми всі вказівки виконували, але врешті отримали від Держземагентства відмову.

Фермер пішов до суду і виграв його: договір пролонгували автоматично, а обласне Держземагентство зобов’язали укласти з ним додаткову угоду. Утім там із цим, каже пан Анатолій, зволікають. Водночас він дізнався, що цю ж землю тишком віддають в оренду іншому – на 49 років.

– Причому цей чоловік навіть не місцевий – ніби зі Шполи, – обурюється фермер. – Він уже на Драбівщині так землю отримував. Сам не обробляє – здає потім у суборенду. Такий бізнес. А в мене є працівники, закупив посівний матеріал, добрива, засоби захисту тощо. Наше фермерське господарство всіляко допомагає селу: і школі, і садочку, і з ремонтом доріг.

Вислухавши фермера, обласний керманич зажадав пояснень від нещодавно призначеного керівника обласного Держземагентства. Сергій Савченко запевняє: цей конфлікт уже на стадії вирішення.

– Справді, вже є договір оренди на цю земельну ділянку, наданий іншій особі, – пояснює посадовець. – Однак він іще не зареєстрований. Ми можемо його скасувати, як буде звернення від виконавчої служби про примусове виконання рішення суду, який виграв Анатолій Тупіцький. Бо в самому рішенні про цей інший договір, який де-факто існує, немає ні слова. Тут суто юридичний момент.

Голова Черкаської ОДА таку ситуацію називає типовою. А виникає вона, на думку Юрія Ткаченка, передовсім, через недосконале законодавство.

– Землю мають розподіляти на місцях, – наголошує очільник області. – Тоді б не було таких ганебних випадків. Громада найкраще бачить, кому можна ввірити землю: хто має необхідну базу для її обробітку, дбає про інфраструктуру населеного пункту тощо. Держземагентство нині на це все не зважає, діючи автономно від усіх. І маємо таких «бізнесменів», які наживаються на землі, на фермерах. Ми зараз аналізуємо цю ситуацію по районах.

Юрій Ткаченко вже звернувся до керівництва Головного управління юстиції в області – посприяти оперативному вирішенню земельного конфлікту в Ленінському. Бо на часі посівна кампанія. Це питання віднині на контролі також голови Драбівської РДА.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору