З фасаду Черкаської ОДА стерли нагадування про революцію

15 березня 2014, 21:00

Близько 120 квадратних метрів фасаду будівлі Черкаської облдержадміністрації довелося затерти та зафарбувати на працівникам комунального підприємства «Управління з експлуатації будинку рад». Так комунальники намагаються повернути будівлі влади звичний вигляд, інформує Vechirka.net.

— Написи на граніті ми спочатку обробляли спеціальними хімічними препаратами, коли вони всмокталися в породу – випалювали їх разом із написом газовою горілкою, — розповідає заступник директора КП «Управління з експлуатації будинку рад» Віталій Петров. — Сама будівля зведена 1960 року. Вона облицьована плиткою, за фактурою схожою на ракушняк. Такої плитки сьогодні придбати у магазинах неможливо. Коктейлі Молотова містять у собі бензин та масло, тому масні плями від них дуже глибоко в’їлися. Ні відмити, ні відтерти їх ми не можемо, тому доводиться замальовувати фарбою!

На комунальному підприємстві запевняють, що відтирати фасад будівлі взялися власним коштом та зусиллями, щоб заощадити бюджетні гроші. Приватні фірми за подібну роботу беруть від 200 гривень за квадратний метр.

Про трагічні події під час першого та другого штурму будинку ОДА, ще нагадують розбиті центральні двері, фойє круглої частини будинку рад та перший поверх облдержадміністрації.

Сьогодні комунальне підприємство складає кошторис для проведення поточних ремонтів. Збитки, завдані під час штурмів на комунальному підприємстві, оцінюють у 150 тис. гривень: у цю суму входять понівечені меблі, жалюзі, оргтехніка, система охорони та відеоспостереження.

Однак ще місяць тому у обласному бюджеті, за словами депутата облради Любові Майбороди, для відшкодування завданих Будинку рад збитків було передбачено 2,9 млн. гривень. Очевидно, цю суму, найближчим часом буде переглянуто, адже комунальне підприємство лише зараз складає кошторис для проведення поточних ремонтів.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору