З 3 липня у Національному музеї імені Тараса Шевченка у Києві проходила виставка "Війна очима ТСН". Серед артефактів, вивезених із найгарячіших точок зони АТО, на виставці був представлений і гудзик бійця першої танкової бригади, який родом із села Моринці, що на Черкащині.
Про це кореспонденту "Про все" розповіла журналіст ТСН Наталія Нагорна під час екскурсії музеєм.
- Цей боєць подарував нашому журналісту свій гудзик, і от нещодавно він нам зателефонував, щоб запитати, чи не загубили ми його. Це наша обіцянка не загубити навіть найменшого гудзика, берегти навіть найменші деталі. Тут немає жодного експонату, який був би просто так, кожна річ у цьому музеї розповідає про надзвичайних людей і про те, що відбувалося з ними на нашій спільній війні, - зазначила Наталія.

Берці від Міністерства оборони, які пропонують поміряти гостям виставки, щоб оцінити усю зручність цього взуття. Фото: Про все
Подарунки, від яких стає моторошно
Журналісти ТСН у знак пам'яті про трагічні для України часи вирішили зберегти речі, привезені з Донбасу, та нагадати, що війна зовсім поруч і неправильно забувати про неї.
- З війни, окрім сюжетів, журналісти ТСН почали привозити подарунки вояків. Хоча, самі військові вважають поганою прикметою тягти війну додому. Ми не маємо права забути цю війну. Цю історію так складно буде колись потім збирати. Ми втрачаємо людей, ми втрачаємо міста, але ми намагаємось зберегти пам'ять. А пам'ять - це не тільки спогади, це і речі загиблих і тих, хто вижив, це уламки набоїв і таблички знищених селищ, - пояснюють журналісти ТСН, відповідаючи на запитання: Чому ви робите виставку?".
Серед експонатів: гільзи, на яких військові писали, коли вони ще були гарячими після відстрілу: "Перемога за нами", "Путін - х..ло" тощо, снаряди, обстріляні прапори України, особисті речі бійців, дивні знахідки сепаратистів, листівки та фотографії.
- Окремий куточок ми виділили ворогу. Журналісти не мають змоги працювати на окупованих територіях, тому бійці робили нам подарунки, деякі свої трофеї вони віддали нам. Наприклад, таким є перший експонат музею - прапор самопроголошеної ДНР, який підібрав журналіст ТСН Руслан Ярмолюк разом з спецпризначенцями батальйону "Артемівськ" за 300 метрів від блокпоста сепаратистів. Там вони зірвали прапор ДНР, кинули його на землю, а замість нього почепили прапор України, поцілували його і поїхали. Але оскільки Руслан виявився дуже хазяйновитим журналістом, він цей прапор забрав із собою. Так він опинився у музеї. Волонтери також привезли нам футболки, які вони знайшли у Донецьку: спецназ, морська піхота і ВДВ. Що цікаво, виготовлені вони в Узбекистані, - розповідає Наталія Нагорна.
"Ми постійно бачимо, що цю війну готували так завчасно, не зрозуміло, як ми могли цього не помічати"
- Серед експонатів нашого музею є й пропагандистська література. Ми постійно наштовхуємося на те, що цю війну готували настільки завчасно, що не зрозуміло, як ми могли цього не помічати. Ще один дуже дивний експонат, який нам подарували житомирські десантники - це фартух із зображенням Путіна на фоні георгіївської стрічки. Ми не дуже розуміємо, що з ним робили: готували котлети чи клали цеглу, але тепер це наш трофей, - наголошує журналіст.
Наразі виставку закрито, але вже за два тижні бажаючі знову зможуть побачити "Війну очима ТСН". Про місце її проведення організатори повідомлять згодом.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram