Фахівчиня пояснила велику кількість чорних мух на Черкащині

08 травня 2023, 17:58

Нещодавно у соцмережах черкащани почали повідомляти про, нібито, нашестя чорних мух. Звідки вони взялися та що саме це за комахи - журналісти Про все запитали старшу викладачку кафедри біології, екології та агротехнологій ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, ентомологиню Ольгу Зубенко.

За словами фахівчині, цього року можна спостерігати збільшення чисельності виду мухи квітневої.

- Ця весна дещо відрізняється від попередніх років. Кількість вологи перевищувала норму в рази. Така велика кількість опадів дала можливість близько 90% личинок нормально завершити свій цикл розвитку. Ці мухи є щороку, але такої масової кількості не спостерігалося останніх років 8-10, - розповідає ентомологиня.

Скупчення цих мух можна бачити там, де є теплі течії повітря.

- Температурний фон цієї весни дещо нижчий від норми, тому мухи збираються групами там, де знаходять теплі течії повітря, - каже Ольга Зубенко.

Серйозної шкоди для людей чи природи від цих мух немає - запевняє науковиця.

- Шкодять зазвичай личинки. Мухи квітневі на стадії імаго (доросла стадія індивідуального розвитку комах - ред.) живляться нектаром зонтичних і плодових рослин. А їхні личинки можуть завдавати мізерної шкоди в теплицях.

Коли температура повітря підніметься до 20-22 градусів і вище, мухи квітневі почнуть зникати, каже ентомологиня.

- Сама назва говорить, що період льоту цих мух - у квітні, й триває від десь до третьої декади травня. Тому скоро вони зникнуть, - додає Ольга Зубенко.

За попередніми розрахунками, із 12 травня очікується надходження більш теплого повітря.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору