Фахівці розповіли, чим небезпечна “зелена” дніпровська вода для відпочивальників

25 липня 2017, 15:56
Цього року перші зелені пасмуги відпочивальники пляжу "Живчик" помітили після Івана Купала. Це трохи пізніше, ніж торік. Щонайменше півдесятка обласних державних служб можуть прокоментувати цвітіння вони у Дніпрі, але, звісно, жодна не може цьому зарадити. Бо ж проблема — у мілководді Кременчуцького водосховища, в застої води (до ГЕСів дніпровська вода переміщувалася від Києва до Херсону за сім-десять діб, тепер — за квартал, а то й за півроку, кажуть екологи), у високих температурах, при яких вода втрачає кисень, в забрудненні річки фосфатовмісними миючими засобами. Вода шукає способів самоочищення, як-от і цвітіння, пише "Черкаський край".

Як застерігає завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» Юрій Бондаренко, купатись у зеленій воді не варто: водорості можуть викликати алергію, а якщо заковтнути такої жижі — можливі кишкові розлади, особливо у малюків.

— У період купального сезону виявлене перевищення гранично допустимих концентрацій щодо забарвленості та наявності плаваючих домішок у восьми пробах із 63, досліджених за санітарно-хімічними показниками, — констатує лікар із загальної гігієни Алла Балабан. — А також у восьми пробах із 71, перевірених на мікробіологічні показники — перевищення індексів лактопозитивної кишкової палички та кишкової. Йдеться про пляжі «Соснівський-1» (берег від залізничного насипу до спуску по вул. Пролетарській), «Смілянський» (пляж навпроти будинку № 89 по вул. Героїв Дніпра) та ТОВ «ВАІС» «Митницький» (пляж від узвозу Богдана Хмельницького до вулиці Героїв Дніпра, 50).

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору