ЄС надає безповоротні 50 млн грн на український Фонд енергоефективності

25 квітня 2018, 17:00

Україна та ЄС підписали фінансову угоду щодо надання 50 млн євро безповоротного фінансування з боку ЄС на діяльність Фонду енергоефективності. Про це пише "Інфоміст"

За словами Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, підписанню угоду передувала тривала робота. З 2015 року Україні вдалося "модернізувати" законодавство України в сфері енергоефективності.

– Була створена потужна правова основа для масштабної термомодернізації житлового сектору всієї країни. До кінця цього року ми маємо не тільки запустити Фонд енергоефективності, який наддасть населенню ефективний фінансовий механізм термомодернізації житлових будинків, але й ухвалити всі необхідні підзаконні акти, щоб у 2019 році Фонд запрацював на “повну швидкість”, – цитує Зубка його прес-служба.

Зубко наголосив, що допомога ЄС в 50 млн євро не разова. Передбачена п’ятирічна підтримка ЄС на програми Фонду. Наступного року ЄС може надати ще 50 млн євро.

Також Уряд Німеччини готовий підписати угоду з IFC (Міжнародна фінансова корпорація, входить до групи Світового банку) щодо внеску додаткових 10 млн євро до Мультидонорського фонду для співфінансування проектів Фонду. Крім того Уряд Німеччини погодив імплементацію проекту технічної допомоги Україні щодо підготовки професійних енергоаудиторів та навчання співробітників українського Фонду енергоефективності в сумі 4 млн євро.

Угода про фінансування набирає чинності з дати її підписання. Фонд енергоефективності – інструмент для фінансування енергоефективності у житловому секторі по всій країні. Програми Фонду будуть спрямовані в першу чергу на проведення енергоефективних заходів в ОСББ. Робота Фонду також спрямована на імплементацію Угоди України з ЄС та  забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності. Фонд створюється за підтримки міжнародних партнерів – ЄС та Німеччини. Фінансування Фонду енергоефективності у Держбюджеті на поточний рік передбачене у розмірі 1,6 млрд грн.

Раніше у коментарі кореспонденту сайту "ІнфоМІСТ" про особливості роботи фонду вже розповідав аналітик DiXi Group Денис Назаренко.

Зокрема, він зазначав, що черкаські ОСББ мають високий шанс отримати співфінансування від Фонду енергоефективності.

– Можна спрогнозувати, що ті регіони, у яких більший відсоток ОСББ, отримають кошти. Насправді Черкаська область нині у лідерах за кількістю ОСББ (23%), у той час коли середній показник по Україні – лише 16,2%. Це позитивна ознака для Черкащини, і можна розраховувати на значні суми для проведення енергоефективних заходів, якщо ОСББ будуть активними, – резюмує Денис Назаренко.

Фінансовий директор Асоціації "Енергоефективні міста України" Віталій Лесюк вважає, що перші кошти з Фонду енергоефективності українці отримають не раніше наступного року.

Натомість на думку керівника проекту “Угода мерів – Схід”, експерта з питань енергоефективності Святослава Павлюка, допомога від ЄС допоможе прискорити роботу десятків людей, які працюють над запуском Фонду.

“І хоча до запуску планованого Фонду Енергоефективності ще пройде щонайменше півроку, допомога закордонних партнерів – це велике діло, яке дасть можливість прискорити роботу десятків людей, які працюють над тим, щоб все це відбулося і створити інституційні рамки для масштабної діляльності з модернізації житлового сектору”, – пише Павлюк у Фейсбуці.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору