Емоції крізь об’єктив: вражаючі вуличні фото “інших” Черкас

19 червня 2016, 23:58

643778

Він – фотожурналіст і разом з тим майстер вуличної фотографії. Черкащанин Ігор Єфімов вже багато років створює унікальні фотознімки, які завойовують призові місця українських та світових конкурсів та стають експонатами авторських виставок. Як вдається фіксувати на камеру найцікавіші моменти із життя черкащан та рідного міста – фотограф поділився у розмові з vikka.ua.

726366

"Для мене вулична фотографія – це як послання у пляшці для наступних поколінь. Це, перш за все, люди, непідробні емоції, застиглий час. Це коли є тільки я, камера і вулиця. Це бути завжди напоготові. Це експромт. Бути наодинці з собою, але серед людей. Це іронія. Це чесно. Це – життя у всіх її проявах", – говорить він.

562703

Ігор почав знімати фото ще у 2008 році. Просто блукав вулицями міста та вишукував цікаві моменти з його життя. Зрозумів, що фото – це як головоломка, у якій потрібно навчитися збирати по шматочках найцікавіше у кадрі. А вуличне фото він розцінює як документальну фотографію, вважає її своєрідним дослідженням.

932689

"Мені подобається знімати в своїй країні, я краще розумію поведінку людей, їх настрій, спосіб життя. Напевно, тому, що я один із них", – каже фотограф.

798880

Свої стосунки з фотографією Ігор порівнює зі стосунками чоловіка і жінки.

692522

"Спочатку тобі все в новинку і захоплює. Проходить час, ти звикаєш, костенієш і здивувати тебе вже набагато важче. Однак це не означає, що почуття згасли. Просто вони перейшли на зовсім інший, більш зрілий рівень", – розмірковує Ігор.

655465

Для нього дуже важлива оцінка публікою його робіт. Він не женеться за славою, проте впевнений, що визнання глядача – більша винагорода, ніж будь-який гонорар.

659438

"Я не вірю тим людям, які стверджують, ніби їм немає діла до того, що думають про них інші. Взагалі, будь-якій людині, будь-то будівельник, кухар, пілот чи художник, важливе визнання його роботи. Всім важливо усвідомлювати, що ти комусь потрібен і що твоя праця не марна. Фотографи – не виняток", – переконаний він.

763516

Фотограф стверджує, що поки ще не встиг спіймати кадр всього свого життя, тому продовжує активно займатися фотографією, самовдосконалюватися.

907209

"Це дивовижне заняття, яке приносить мені задоволення, і поки це так, я буду знімати", – каже Ігор Єфімов.

896073

 

Коментарі

петя сказав:

детски йсад какойто фотки дрянь стыдно товарищт коментаря

Олена сказав:

Вы просто не имеете дар увидеть и понять то, что с помощью фотографий хочет сказать автор! В вашем понимании эти фото – всего лишь “детский сад”, а на фото – люди, жизнь, их восприятие мира. Ироничные фотографии. Мне понравилось фото, где мужик с метлой стоит на фоне надписи на заборе :”мечта”!:)) Разве не вызывает у вас улыбку такое фото? А половина женского манекена? Не смешно? А присевший мужик рядом с пёсиком и котиком? Это – наша жизнь, наши будни, и, к сожалению, так тонко подмечать детали умеет не каждый. А Игорь Ефимов сумел! Так что, Петя, это не он – “детский сад”, а…

Вгору