Віднедавна у Золотоніській центральній районній лікарні зникли черги та потихеньку відходять у минуле і паперові картки. Заклад інформатизували, тепер тут діє електронна система супроводу пацієнтів. Через спеціальні термінали можна записатися на прийом до лікаря, сплатити за медичні послуги та навіть залишити відгук у книзі скарг та пропозицій, пише Інфоміст.
Система спрацьовує миттєво. У приймальні заводять електронну карту пацієнта та направляють до фахівця і поки він пройде кілька метрів до кабінету сімейного лікаря вона вже буде доступною у єдиній системі.
Проінспектувати систему та заодно оглянути капітально відремонтоване приміщення Золотоніської ЦРЛ завітали і голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко із заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Левом Парцхаладзе. Перед екскурсією вони вручили працівникам закладу ключі від двох нових машин швидкої.
Прямуємо до Центру первинної медико-санітарної допомоги та на практиці випробовуємо нову систему. Картку реального пацієнта в системі знаходять за лічені секунди, наступний етап – йдемо до кабінету сімейного лікаря, що за кілька дверей по коридору. Інформація уже в системі, нетрадиційний прийом у присутності кількох десятків осіб стартує.
Опісля заходимо в приміщення ЦРЛ. У реєстратурі кажуть, черги зникли, люди добре сприймають нову систему. Тим, хто ще не зорієнтувався, як записатися через термінал, допомагають двоє фахівців, які постійно чергують у холі.
– Із системою стало набагато краще працювати, прискорився процес, зникли черги, – говорить реєстратор Тетяна Кирпич. – Паперові картки ще залишились, адже ще не всі жителі району зареєструвалися.
Усі спеціалісти працюють в єдиній системі, що забезпечує швидкий доступ до інформації. Запевняють, побачити ваші дані може лише лікар.
Завдяки інфоматам люди самостійно визначають дату та час прийому, записуються до свого лікаря. Ажіотажу в лікарні не спостерігають, пацієнти швидко звикають до новацій.
Цікаво, що на табло у лікарні можна побачити і дані про лікарів, які тут працюють, і розклад роботи відділення, і навіть перелік лікарських препаратів, які є в аптеці.
– У 2014 році ми пропонували реформування медицини, приїздили із громадськими організаціям саме в місто Золотоноша. І от вже сьогодні ви бачите реальні зміни, – говорить голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Ви могли бачити, у якому жахливому стані відділенні лікарні були, і тепер дивіться, якими вони стали. усе завдяки лікарям, які по-іншому мислять, зовсім інші мають можливості і найголовніше – мотивовані.
Він зазначив, що програма інформатизації, яка в області стартувала у 2015 році, втілюється в життя: починаючи від обласного кардіоцентру і до первинної ланки.
– Такі інновації – це можливість швидко обслуговувати населення, – додає Ткаченко.
На систему електронного супроводу пацієнтів витратили 2,85 мільйона гривень. На ремонт лікарні – понад 30 мільйонів гривень з районного, обласного бюджетів та ДФРР. Окрім інноваційної системи лікарня може похизуватися новеньким сучасним ремонтом, який зробили у більшості відділень закладу. Усе це – за 2,5 роки.
– Приємно, що є що показати людям. Приємно, що всі задоволені, бачу на обличчях навіть заздрощі. Але то нічого. Вони поїдуть додому і захочуть зробити усе так, як у Золотоноші, – говорить головний лікар Золотоніської центральної районної лікарні Сергій Приймак.
І справді серед охочих побачити нові стіни та технології були й очільники районів області, міст та ОТГ. У терапевтичному відділенні заходимо у палати: сучасні ліжка з ортопедичними матрасами, шафи, телевізори, кондиціонери, а в деяких – навіть санвузли, як наприклад у палаті для учасників ліквідації ЧАЕС.
– Я тут буваю двічі на рік, – говорить ліквідатор Ігор Щебликін. – Персонал та рівень обслуговування не змінилися, а от у приміщенні стало комфортніше.
Власне на цьому і наголошує завідувач терапевтичного відділення Надія Віннікова. – Лікуватися і відпочивати, – каже посміхаючись.
– Ми усі, не лише пацієнти, раді таким змінам. Відділення невідкладних станів, приймальне відділення, відділення трансфузіології, діагностичне, фізіотерапевтичне відділення вже також осучаснили. Нині активно тривають роботи у пологовому та операційному блоці.
Після екскурсії заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе констатував: – Я під враженням від проекту. Це приклад того, як треба робити. Гадаю, що цей досвід ми систематизуємо у плані інформаційної політики і будемо показувати іншим.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram