Експерти порадили, як правильно виходити з “режиму святкувань”

10 січня 2022, 22:39

Переїдати українці не соромляться - на новорічні свята понад 80% громадян ні в чому собі не відмовляють у харчуванні. І через це майже третина населення набирає від 3 до 5 кілограмів ваги - такі дані Центру громадського здоров'я. Часто побутує думка, що після гулянь одразу потрібно бігти в спортзал, або сідати на дієту, голодувати. Та фахівці кажуть, вдаватися від одних крайнощів до інших, не варто, інформує ТСН.

Добряче наїдатися щонайменше тиждень, а потім сідати на дієту, для нібито повернення належної форми - рішення погане. Дієтологи кажуть, переїдання, як і недоїдання - це стресу для організму.

Була в вас слабкість до салатів, м'яса чи чогось іще - нехай. Тепер, потрібно просто повернутися до звичного режиму харчування. «Потрібно зменшити порції. Відновити свій базовий режим, це 3 прийоми їжі. І обов'язково - вода. Водний режим ніхто не відміняв. Навіть збільшити свою добову норму води необхідно», - каже дієтологиня Марта Лісевич.

Вода є другим кроком у покращення самопочуття після свят. Вона стимулює роботу мозку, підвищує еластичність судин та виводить токсини, якщо перебирали з алкоголем.

Після відновлення водного балансу, та режиму харчування, слід зважити й на якість того, що їсте. Хай навіть тимчасово, але менше жирного, смаженого, і майонезного. «Шкідливими є емульгатори, або якісь стабілізатори, які добавляють у промисловому виробництві», - розповідає кухар Борис.

Шеф-кухар каже, навіть в звичнім олів'є, яке без майонезу уявити складно, є безліч варіацій, і корисних. «Для правильного харчування салат ми заправимо гірчично-медовою заправкою, в її основі ми маємо гірчицю-мед і сік лимона», - додає він.

Все нарізається як для класичного салату, а смак доповнює суміш кількох видів м'яса - яловичина та індичка приміром, або горошок маринований та свіжий одночасно. Є й інші поєднання. «Використовуємо суміш огірків, маринованого та свіжого. Вони доповнюють одне одного», - радить кухар.

Та лише їжею до норми організм привести не удасться. Четвертий пункт відновлення, експерти кажуть - сон. «Наше самопочуття, наше здоров'я залежить від сну», - переконує лікар-невролог.

Доведено - покращення і настрою, і зору, й продуктивності. Для цього слід лягати до опівночі, а ще краще на годину-півтори раніше.

«Заздалегідь, за день, за два починати вкладатися раніше. Зокрема зниження освітлення, за годину до сну і дуже важливо забрати екрани. Це комп'ютери, телефони, те що людям найтяжче зробити. Вони своїм синім світлом руйнують мелатонін, який викликає у людей сонливість», - розповідає лікарка-неврологиня Наталія Домрес.

Тримати в тонусі свій організм чудово допоможе спорт, якщо ним займалися до цього. Щоправда навіть так, під штангу краще не лягати, і "сім потів" на тренажері не зганяти. Тренери радять присідання і відтискання. Спортсменам радять раз по 50, але найліпше просто зважити на власні сили. Комусь можливо, вистачить просто прогулянки на свіжому повітрі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору