Екологи перевірили, як ЧЕЛУАШ дотримується вимог природоохоронного законодавства

17 березня 2018, 16:09

Черкаську міську раду зобов’язано провести позачергове засідання «Місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій». Про це повідомляє заступник начальника Держекоінспекції Олександр Позняков. 

- Реагуючи на звернення громадян в засобах масової інформації з приводу несанкціонованих підключень до мережі зливової каналізації, забруднення Кременчуцького водосховища в районі п’ятого причалу, спеціалістами Державної екологічної інспекції у Черкаській області проведено позапланову перевірку додержання вимог природоохоронного законодавства КП «ЧЕЛУАШ», - зазначив Олександр Позняков.

Він нагадав, що зливові, талі води з території міста Черкаси відводяться за допомогою 14 випусків зливової каналізації в Кременчуцьке водосховище, які знаходяться на балансі КП «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів».

- За результатами неодноразових перевірок КП «ЧЕЛУАШ», встановлені чисельні порушення екологічної безпеки, зокрема: випуски зливової каналізації не обладнані очисними спорудами; мають місце масові несанкціоновані підключення (врізки) до мережі зливової каналізації, не вживаються заходи щодо охорони поверхневих вод від забруднення, що призводить до наднормативного надходження забруднюючих речовин та інтенсивного забруднення Кременчуцького водосховища.  Тому, з метою вирішення питання ліквідації загрози екологічної небезпеки, спричиненої незадовільною роботою КП «ЧЕЛУАШ» запобігання наднормативного надходження забруднюючих речовин, а також з метою попередження забруднення Кременчуцького водосховища, Черкаську міську раду зобов’язано провести позачергове засідання «Місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій» щодо необхідності організації першочергових заходів та негайного вирішення порушених питань, - прокоментував фахівець

Він додає, що Державною екологічною інспекцією у Черкаській області неодноразово повідомлялось про дану проблему Черкаській міській раді.  Крім того, інформувалась прокуратура міста Черкаси.

13-14 березня відділом інструментально - лабораторного контролю Інспекції відібрані проби зі зливових колекторів. Проводиться гідрохімічний аналіз відібраних проб. Триває процес обрахунку шкоди, завданої державі внаслідок забруднення Кременчуцького водосховища, - .

 

 

Поділитись

Коментарі

Вгору