Як упередити екологічне лихо на Кременчуцькому водосховищі, радилися сьогодні у прес-центрі ОДА обласна та районна влада, відповідальні служби, громадські активісти. Вони шукали способи не допустити масової загибелі риби на Дніпрі поблизу сіл Червона Слобода та Леськи Черкаського району, інформує "Черкаський край".
Як з’ясувалося, потрібно вживати невідкладних заходів, насамперед — внести у воду вапно. На це у потрібному обсязі коштів не передбачено ні в сільських, ні в районному бюджеті. Обласний бюджет, за словами чиновників, не може віднайти законну можливість виділення необхідної суми коштів. На думку як посадовців, так і громадських активістів стан водойми — це наслідки не лише недофінансування ряду програм (наприклад, розвитку рибного господарства) як з обласної, так і з державної скарбниці. Тут мають місце й численні порушення закону, насамперед забудова берегів Дніпра. По термінову допомогу чиновники вирішили звернутися до великих підприємств, аби вже сьогодні закупити реагенти.
Найгірше те, що ситуація не нова — торік на підвідному каналі поблизу села Леськи 1 вересня рибінспектори зафіксували факт масової загибелі риби.
Нагадаємо, тоді вміст розчиненого кисню у відібраних фахівцями-екологами пробах води на ділянці від початку каналу з Кременчуцького водосховища до насосної станції становив від 0,4 до 2,7 мг/куб. дм при нормі 4 мг/куб. дм.
Аби не допустити подальшої загибелі риби, члени комісії тоді розробили план заходів. Зокрема, для підвищення рівня кисню у воді було встановлено механічні гідропомпи, а також, за рекомендацією спеціалістів Білоцерківського аграрного університету, внесли у водойму негашене вапно.
Роман Кирей
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram