Дивись крізь туман: поради від фахівців UKR PARTS щодо правильного вибору противотуманок

04 вересня 2024, 13:16

Рано чи пізно майже кожен автовласник задумується про покращення світла на своїй автівці. Часто таке рішення обумовлюється конкретним випадком, коли світла було недостатньо і від цього водій відчув дискомфорт на дорозі. Також нерідко недостатня видимість є не тільки дискомфортною, а й доволі небезпечною, адже спокійна їзда тоді перетворюється на напружене випробування долі.

Особливо актуальною ця проблема стає у прохолодну й вологу погоду, коли на автошляхах стоїть густий туман, який навіть найдорожча оптика не завжди може «пробити». Також вони стануть в нагоді під час сильного дощу чи снігопаду і в інших випадках, коли є недостатня видимість. Саме тому автолюбителі в таких випадках шукають якісні противотуманки на авто. І часто цей пристрій з легкістю допомагає водієві бачити далеко перед собою.

Чим противотуманні фари відрізняються від звичайної оптики?

  • Мають чіткий і широкий промінь світла в горизонтальній площині та вузький по вертикальній.

  • Кріпляться на нижній частині бампера. Завдяки цьому розташуванню пристрій світить «під» туман, забезпечуючи чудову видимість.

  • Світять відносно недалеко, тому їх не можна використовувати як основне світло.

Які бувають противотуманки

  • Світлодіодні. Світять яскраво та стабільно. Завдяки економності та ресурсності можуть прослужити до 5 років. Мають відносно недешеву вартість, але  власник отримає за ці гроші якісний продукт з чудовими технічними характеристиками.

  • Ксенонові. Їхня перевага у максимальній схожості із природним денним світлом. Це дозволяє добре бачити в тумані чи під час інших природних явищ. До того ж ксенон не напружує зір водія.

  • Галогенні. Вони мають трохи гірші параметри, як попередні, але й коштують недорого. Попри це галогенні ПТФ все одно серйозно додадуть комфорту під час керування в несприятливих погодних умовах.

Як обрати противотуманки

  • Корпус. Він має бути герметичним, аби всередину не могла потрапити волога. До того ж, він має мути термостійким. Фахівці радять магнієві сплави.

  • Скло. Найчастіше екран виготовлений із пластика, але довговічнішим буде саме скло.

  • Форма. Не на всіх автівках виробник передбачив отвір у бампері для ПТФ, тому автовласники самі шукають місце, де їх краще закріпити. В такому разі варто обирати круглі фари, адже вони мають менший опір повітрю. В інших випадках форма фар зазвичай визначена в конструкції бампера.

  • Потужність. Вистачить 60 ват. Потужніші не світитимуть краще, а от на генератор буде серйозніше навантаження.

Отже, підходити до вибору противотуманок слід виважено. Установка цих освітлювальних приладів така ж важлива, як і наявність якісного головного світла.

Реклама 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору