“Дитина уже звикла до штучної ноги”: черкащанка розповіла про стан сина, який потрапив під мотоблок

30 жовтня 2019, 20:02

Саша Поцілуйко з села Петраківка з Катеринопільщини досі перебуває у лікарні після втрати правої ноги. Чотирирічний хлопчик проходить реабілітацію. Про це пише Сергій Радченко, повідомляють "Вісті Черкащини".

Влітку минулого року він потрапив під мотоблок, коли батько косив у дворі траву й не помітив сина, який заховався у ній. Постраждали обидві кінцівки. Праву ампутували в лікарні. Ліву - медикам вдалося врятувати.

- Уже все добре. Ходимо на протезі, - розповідає мати Олександра Поцілуйко. – Але ліва ніжка досі на розробці. Тоді на ній теж були пошматовані кістки. Дуже боялися, що син втратить обидві. Слава богу, обійшлося. На неї ставили апарат Ілізарова, в якому Саша пробув 5 місяців. Потім був гіпс. На протезі він ходить від квітня цього року. На лівій ніжці розробляємо коліно. Також пересаджували шкіру.

Дитина вже звикла до штучної ноги й потроху ходить, каже Олександра.

- Він одразу зрозумів, що у нього немає ніжки, - говорить жінка. – Навіть не питав ніколи, як буде ходити так. Коли забирали протез, першого дня він не хотів надягати його. Але коли приїхали додому, брати самі наділи й повели. Зараз спокійно й гарно ходимо на ньому. А от на лівій нозі важко поки. Психологічно теж трохи постраждав. Став більш нервовим. Та це не щось дуже страшне, з огляду на пережите. А так грається, сміється. Буває вередує, коли щось не як він хоче, але ж всі діти такі.

Одразу після трагедії небайдужі люди кинулися допомагати коштами. На лікування витрачені чималі кошти.

- Понад 100 тисяч витратили на все, - згадує мати. - Це щонайменше. 5 операцій було зроблено. Сподіваюсь, що більше й не буде. Дуже допомогли односельчани. На картку скидали люди свої та незнайомці. Без них було б дуже тяжко. Телефонували, підтримували. Навіть зараз зі мною часто зв’язується жінка з Німеччини й цікавиться почуттям сина. Наразі з коштами все добре.

Батько дитини з часу трагедії не користується мотоблоком.

- Звичайно, воно в ньому досі сидить, - пояснює Олександра Поцілуйко. – Та якщо оглядатися назад, добра не буде від цього. Маємо ціль повністю поставити Сашуню на ноги й рухаємося до неї. Але до мотоблока чоловік жодного разу не підійшов після того, що трапилося. Боїться. Нам коли треба було, приходив свекор і працював на ньому.

На реабілітації хлопчик з липня цього року. Додому їздить лише на вихідні. Скільки ще буде потрібно часу для відновлення, медики не беруться прогнозувати.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору