Двох черкаських “айдарівців” поранили під Щастям російські спецназівці

19 травня 2015, 08:40
Дарій

Дарій

Днями Україна отримала черговий доказ участі російських окупаційних військ на Сході: військові взяли в полон двох спецпризначенців регулярних військ Російської федерації. Долучились до проведення операції і бійці батальйону "Айдар", серед яких також представники "Самооборони Майдану в Черкаській області".

14 травня голова Черкаської ОДА нагородив кількох “самооборонівців” ювілейною відзнакою “Холодний Яр”. Серед нагороджених і бійці черкаського підрозділу “Айдару” Олександр Сірош (“Малий”) та Богдан Гаркуша (“Дарій”). Однак нагороди їм у руках потримати ще не вдалося — 16 травня бійці отримали поранення під час бою під Щастям Луганської області.

У суботу близько 15.00 до позиції “Фасад” підійшли співробітники російського спецназу у кількості 30 осіб. 14 із них почали підходити до позиції у розвідку, очевидно, знаючи, що 80-ту бригаду вивели зі Щастя і позицію буде легко захопити. Їх помітив боєць 92-ої   окремої механізованої бригади Вадим Пугачов, який героїчно загинув у сутичці. Тоді спільно з 92-ою бригадою в бій вступили і бійці резервно-ударної групи батальйону “Айдар” під командуванням черкащанина з позивним “Молодєц” (Миколи Сташука). Двох поранених російських диверсантів взято в полон, двоє – загинуло. Трьох українських воїнів — бійця 92-ої бригади та двох “айдарівців”, черкащан Олександра Сіроша та Богдана Гаркушу, ­– поранено, до речі, вже не вперше. Зараз вони перебувають на лікуванні у військовому госпіталі.

Малий

Малий

Олександр Сірош (Малий) півтора місяці провів під Георгіївкою. Потім потрапив у Щастя. Був поранений наприкінці літа минулого року.

Богдан Гаркуша (Дарій) отримав другу контузію та осколкове поранення в голову під час мінометного обстрілу у Щасті на початку грудня минулого року.

Поки проходив реабілітацію, у якості волонтера почав відвідувати дитячі відділення медичних закладів, підбадьорюючи юних пацієнтів та закликаючи допомагати хворим дітям. Після лікування він знову повернувся на передову.

Прес-центр ГО «Самооборона Майдану в Черкаській області»

Коментарі

Вгору