19 серпня Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького та Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича уклали Угоду про співпрацю.
Вітання з серця України буковинцям привезла делегація Черкаського національного. Разом із ректором Олександром Черевком прибули проректори, директори навчально-наукових інститутів, декани факультетів університету, голова профкому, вчений секретар.
Ректор та проректори Чернівецького національного зустріли гостей у величній Червоній залі, де нині відбуваються засідання вченої ради одного з найстаріших в Україні класичних університетів.
Ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Степан Мельничук, вітаючи гостей, зазначив, що кожен із навчальних закладів має свою багаторічну історію, традиції, знані наукові школи, багато напрацювань, і разом з тим класичні університети об’єднує прагнення до розвитку науки, до досягнення нових вершин в освітній, науковій та інноваційних сферах.
Він наголосив, що університети вже поєднує спільна наукова робота. Фізики з Черкас співпрацюють зі школою інженерів-оптиків при інституті фізико-технічних і комп’ютерних наук ЧНУ ім.Ю.Федьковича, проректор Черкаського національного Сергій Корновенко є членом спецради з історичних наук при факультеті історії, політології та міжнародних відносин навчального закладу, також налагоджена співпраця айтішників.
— Сьогоднішня угода — гарний старт, а далі ми у вужчих колах, у предметніших розмовах розвинемо те, що сьогодні започаткували і про що говорили, — сказав Степан Васильович.
— Ми знаємо історію вашого університету, нам відома ваша вага в освітній і науковій галузях. Ваші проекти в науковій сфері і підходи до їх реалізації заслуговують на увагу. Сьогоднішня зустріч — гарний привід ближче познайомитися, обмінятися досвідом, поговорити про проблеми освітньої галузі. Адже впровадження нових законів передбачає широке поле для дискусій. А взаємовигідне партнерство збагачує і об’єднує. Разом ми зробимо набагато більше. Тож вітаю вас від центру України, від Черкащини — батьківщини постатей, які впливали на долю України, — звернувся до колег ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко.
Учасники зустрічі обговорили питання реалізації закону про вищу освіту, зокрема, в частині об’єднання вищих навчальних закладів. Проблема виявилася актуальною зважаючи на те, що Чернівецький національний цьогоріч об’єднався з Буковинським державним фінансово-економічним університетом.
— І в нашій області спостерігаються подібні тенденції. Щоправда, через те, що в цьому питанні бракує державницького підходу і визначеності, це породжує багато чуток, зайвих страхів і сумнівів. Але об’єднання вищих навчальних закладів — процес неминучий. Про це заявила і Міністр освіти і науки Лілія Гриневич на засіданні Ради ректорів України. Лілія Михайлівна навіть запропонувала ректорам випрацювати формулу реалізації цього процесу, — розповів Олександр Володимирович.
Спілкування показало, що виші-партнери мають багато спільного. Серед них — проблеми регіональних вищих навчальних закладів, питання фінансування, проведення вступної кампанії, національно-патріотичного виховання студентської молоді.
Адже, на думку проректора з науково-педагогічної роботи ЧНУ імені Юрія Федьковича Тамара Марусик, яка б влада не панувала на прикордонній Буковині, університет мав яскраво виражене національне обличчя. Крім того, вона переконана, що українські університети недостатньо уваги приділяють внутрішнім обмінам, концентруючись більше на міжнародній співпраці.
Тож якби тісніше співпрацювали студенти і професорсько-викладацькі колективи України, у тому числі Донецькі й Луганські, Україна не мала б сьогодні війни, — переконані учасники зустрічі.
Підсумком спілкування стало підписання Угоди про академічну співпрацю між двома ЧНУ. Нею передбачено, зокрема, реалізацію спільних програм, проектів, наукових досліджень, обмін досвідом серед професорсько-викладацького складу. Учасники зустрічі визнали знаковим те, що співпраця започаткована в день великого свята Преображення Господнього.
Ректори обмінялися пам’ятними подарунками — картинами та книгами на пам'ять про зустріч. Крім того, Олександр Черевко запросив партнерів на Черкащину — в історичний край, який має багато визначних історико-культурних пам’яток.
Після завершення зустрічі делегація з Черкас оглянула архітектурний ансамбль Чернівецького національного університету, колишню Резиденцію митрополитів Буковини і Далмації, та пройшлася історичною частиною Чернівців.
За інформацією прес-служби Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram