Робили викрійки на підлозі, а тканину варили на кухні. У таких домашніх умовах починався творчий шлях черкаських дизайнерок Юлії Гайдай і Ярослави Чернікової. Уже два роки їхній дует "YY Clothing" працює над власними колекціями, завойовуючи український ринок дизайнерського одягу. Про творчість та пошук власної ніші у fashion-індустрії сайт vikka.ua говорив з "половиною" дуету – Юлією Гайдай.
"Найкращі речі, які нам вдавалися і які найбільше подобалися людям, виходили випадково під час фантазійних розваг. Якось ми дуже довго сиділи і думали, як зробити візерунок, втомилися та так і розійшлися по домах. На ранок прийшли і я вже жартома кажу: "Давай, може, зробимо отут кружечок, а отут смужечку". Ми подивилися на це п’ять хвилин, подумали, що це прикольно, та так і зробили", – розповідає про свою дизайнерську лабораторію Юлія Гайдай.
Творчі експерименти дуету почалися у 2014 році після закінчення університету. Інших варіантів, окрім як спробувати свої сили у власній лінії одягу, дівчата не мали і ризикнули, чому зараз дуже раді.
"Так вийшло, що пропозицій роботи нам не надходило, ми якось зустрілися і вирішили, що треба спробувати. Збиралися вдома і просто шили – добре що у кожної є швейна машинка. Багато експериментували, робили різні ефекти вручну. Кроїли прямо на підлозі. Уся квартира була застелена тканинами. При цьому ми могли працювати практично цілодобово", – пригадує Юлія Гайдай.
Першими речами, які дівчата запропонували для продажу, були світшоти (щось середнє між светром і толстовкою). Їх рознесли по київських магазинах, які спеціалізувалися на авторських речах, і стали чекати новин.
"Аби не прогадати, ми зробили різні моделі світшотів. Там були і яскраві, і чорно-білі, і жіночі, і чоловічі. Деякі магазини забирали одразу на продаж, а деякі відмовляли. Майже тиждень чекали перших звісток і речі таки почали купувати. Це була наша проба сил і ми зрозуміли, в якому напрямку рухатися, – пішли купили джинсу і почали її варити", – розповідає дизайнерка.
За світшотами згодом пішов і інший одяг. Так у домашньому режимі дівчата пропрацювали близько року, а зрозумівши, що готові до розширення потужностей, почали шукати приміщення для майстерні. Сьогодні разом з дизайнерами там працює 5-6 осіб.
"Наша особливість в тому, що ми створюємо оригінальні речі в невеликих кількостях на противагу масовому виробництву. І навіть одяг однієї моделі все одно різниться, бо є елементи ручної роботи, які повторити неможливо. До прикладу, у нас були сорочки із принтами хендмейд і кожного разу вони виходили інакшими, залежно від нашого настрою", – зазначає черкащанка.
Дівчата полюбляють стриманий мінімалістичний стиль. Він переважає і в одязі, який створює дует.
"Робимо ми завжди практичний зручний одяг. Він комфортний і не стримує рухів, однак в той же час додаємо до ансамблю якусь родзинку, деталь ручної роботи. Слідкуємо за тенденціями, але не підлаштовуємося під них. До прикладу, якщо це розріз на сукні, то в нашій колекції він буде на спині, бо це більш елегантно та вишукано", – зауважує Юлія.
Саме завдяки практичності, але в той же час і оригінальності, одяг черкаського дуету носять як студентки, так і артистки. Так, до прикладу, фронтвумен гурту "The Hardkiss" Юлія Саніна одягала сукню від черкаських дизайнерок на свій концерт, були і зйомки для відомого інтернет-порталу.
"Коли дизайнер співачки Слава Чайка скинув нам посилання на фотосесію і ми побачили, що солістка у нашій сукні, це було був вир емоцій, бо на таке навіть і не сподівалися. Згодом в іншій нашій сукні вона виступала на концерті. Попри те, що ми робимо практичний одяг і без епатажу, який здебільшого необхідний для сценічних образів, сукня зіграла свою роль. До речі, за візерунок ми прозвали ту сукню скелетом", – розповідає дизайнерка.
Одяг черкаського дуету представлений у магазинах Києва, Львова і Дніпропетровська, а віднедавна і в шоурумі в Черкасах. Зараз дівчата працюють над осінньою колекцією: підбирають тканини, роблять ескізи.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram