Другий шанс для неповнолітніх Черкащини, які є підозрюваними у вчиненні злочину

05 червня 2020, 13:53

На Черкащині стартує Програма відновлення для неповнолітніх , які є підозрюваними у вчиненні злочину. Група спеціалістів буде працювати на запобігання вчиненню неповнолітніми правопорушниками повторних злочинів та налагоджувати  ефективну комунікацію між підозрюваним та потерпілим з метою примирення.

Сьогодні відбулася перша робоча зустріч учасників програми. До її складу увійшла Марина Стадник, виконавча директорка БО «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ». За словами Марини, така програма для підлітків, які скоїли злочини невеликої та середньої тяжкості.

- Програма відновлення дозволяє не доводити справу до суду та не потрапити під негативний вплив осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Дасть шанс продовжувати відвідувати навчальні заклади, працювати над собою та прагнути стати свідомими і відповідальними громадянами України, – пояснює Марина.

В основі програми лежить процес медіації. Це процес спілкування між потерпілою особою та правопорушником. Якщо неповнолітній відшкодує збитки і примириться з потерпілим, успішно пройде етап ресоціалізації. Це дає можливість сприяти щирому каяттю у зв’язку з вчиненим злочином, активно допомагати його розкриттю та усуненню заподіяної шкоди без притягнення до відповідальності.

Учасниками групи в Черкаській області є органи прокуратури, регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, органи пробації, та організації з розвитку особистості.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору