Другий рік поспіль учасники АТО з Нової Дмитрівки не можуть отримати земельні ділянки

22 червня 2018, 10:10

Проекти розробили, а земельні ділянки так і не виділили. Така ситуація склалась із наданням земельних ділянок у власність тринадцятьом учасникам АТО в межах Новодмитрівської сільської ради, що на Золотоніщині.

Ще у вересні 2016 року вони звернулися до головного управління Держгеокадастру у Черкаській області з проханням надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок площею 2,0 га. І по цей день АТОвці залишаються без земельних ділянок. З цього питання Новодмитрівська сільська рада звернулась за підтримкою до нардепа Владислава Голуба. Після чого дозвіл на розробку проектів таки надали, але землі поки не дійшли до рук власників.

Учасники АТО написали лист-прохання до головного управління Держгеокадастру у Черкаській області щодо дозволу на розробку проектів землеустрою площею два гектари кожному, але Держгеокадастр прислав накази на розробку проектів по одному гектару. Коли ж, дотримуючись букви закону, учасники АТО знову надіслали клопотання на отримання таки двох гектарів земельної ділянки кожному – отримали відмову. Говорячи простою зрозумілою мовою: або беріть один гектар, або не дамо нічого – такий висновок напрошується після вищевказаних переписок.

Для з’ясування причин такого рішення земельної установи, Новодмитрівський виконавчий комітет попросив втрутитись народного депутата цього округу Владислава Голуба. І лише на депутатське звернення Владислава Володимировича, Держгеокадастр переглянув своє рішення.  23 квітня цього року прийшла відповідь, що від 16.04.2018 р. таки видано накази на розроблення проектів із землеустрою тринадцятьом учасникам АТО площею по два гектари кожному.

- Накази ми отримали, замовили проекти, далі вони мають пройти екстериторіальне погодження. Станом на сьогодні вісім проектів пройшли погодження, очікуємо ще п’ять,- говорить заступник голови з виконавчої роботи на громадських засадах Новодмитрівського виконкому Петро Батир.

За процедурою, всі проекти після екстериторіального погодження мають затверджуватись вже безпосередньо головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області. І лише у тому випадку, коли проекти будуть відповідати всім законодавчим нормативам, у них є шанс на остаточне затвердження.

А чи мають шанс таки учасники АТО отримати омріяну земельну ділянку, поки-що під питанням. Бо такі процедури надання земельних ділянок можуть тривати без кінця і краю, втім головне – не махнути на все це у відчаї рукою, а таки довести справу до її логічного завершення.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору