Дороги нас “палять” – і це катастрофа, – переселенець розповів про життя у Черкасах

26 листопада 2018, 22:39

Дороги нас "палять" – і це катастрофа, - переселенець розповів про життя у Черкасах

Кожен із них планував своє життя інакше: жити в рідному місті на Донбасі, працювати та ростити дітей. Однак війна перекреслила їхні сподівання та відкрила новий шлях. Більшість із них планувала покинути Донеччину лише на кілька місяців. Спецпроект “4 роки в Черкасах” розповідає історії п'яти переселенців, інформує "in.ck.ua".

Добре, що я переїхав до Черкас. Погано, що через війну

З 16 років він жив окремо від батьків у Луганську. Протягом восьми років працював у театрі української драми і майже рік – у ляльковому. Максим Рижевол вважав, що гратиме в Луганську завжди. Але в його плани на життя внесла корективи війна. Сьогодні черкаський театр складно уявити без Максима на сцені. Актор вважає себе черкасцем "із луганським корінням", робить ремонт у власному будинку та планує весілля.

Дороги нас "палять" – і це катастрофа, - переселенець розповів про життя у Черкасах

У Черкаси Максим вперше потрапив під час гастролей із Луганським театром української драми за декілька років до початку військових дій на Донбасі. Тоді актору сподобався широкий Дніпро, багато дерев у місті, приємна атмосфера. Коли на вулицях Луганська почали стріляти, Максим вирішив поїхати перечекати тиждень-другий у Черкасах. А живе тут вже чотири роки – і повертатися не збирається.

- Я швидко перелаштовуюсь і ухвалюю рішення. Коли зрозумів, що ситуація в Луганську напружена, і мир настане нескоро – вирішив, що повертатися немає сенсу. Тоді у липні 2014 року я приїхав до Черкас, дочекався, поки закінчаться відпустки в театрі – і прийшов на прослуховування. Так і влаштувався до театру. Перший час для мене було дивиною, як мало черкащан приходять на вистави. В Луганську зазвичай зали були повні, в Черкасах іноді приходили до 20 осіб. Але зараз все змінюється, ми працюємо більше, граємо більше – і глядачів стало теж більше, - розповідає актор Максим Рижевол. -  У Черкасах я давно не відчуваю себе переселенцем. Поступово з пам’яті стираються моменти того життя, яке було в Луганську. Спершу дивувало, що в Черкасах ніхто нікуди не поспішає. Місто прокидається о 9:00-10:00. В Луганську багато заводів – там активне життя стартувало вже о 6 ранку.

- Черкаси не так далеко від Києва – є змога їздити на зйомки в серіалах до столиці. Загалом, містечко гарне, спокійне, тільки потребує інвестицій. Дороги нас "палять" – і це катастрофа. Їздив нещодавно до Європи, і дорога назад тривала 37 годин, найважчі з них – три з Києва до Черкас, - додає Максим Рижевол.

Дороги нас "палять" – і це катастрофа, - переселенець розповів про життя у Черкасах

У Черкасах Максим Рижевол виграв грант для малого бізнесу від МОМ, тепер він ще й проводить весілля та інші свята. Актор розповідає, що до війни взагалі не розглядав весілля як спосіб заробітку. А нещодавно він і сам зробив пропозицію руки та серця зі сцени своїх коханій Олександрі. З нею Максим познайомився вже в Черкасах. Із нареченою робить ремонт будинку та готується до весілля.

Коментарі

Вгору