Доробки вчених ЧДТУ гідні кращих світових храмів науки, – Тамара Качала

10 червня 2015, 13:25
IMG_3618

Фото Про все

Нещодавно у Черкасах пройшов науковий пікнік, присвячений Дню міста. На заході містянам презентували наукові розробки та винаходи студентів і викладачів Черкаського державного технологічного університету. Саме ректор цього вишу Тамара Качала і стала ініціатором проведння унікального пікніка. Чи стануть такі заходи традиційними та чи все вдалося реалізувати на пікніку, розповідає Тамара Качала.

– Як виникла ідея наукового пікніка?

– Науковий пікнік давно став традиційним в Європі. Таку форму спілкування запозичили та вже активно практикують і вітчизняні університети. Ми планували проведення цього заходу в рамках святкування 55-річчя університету. Тож пропозиція міського голови Сергія Одарича організувати наукове дійство до Дня міста не застала нас зненацька, організаційно ми були готові до показу досягнень нашої наукової та студентської спільноти. А щодо експонатів, то доробки вчених ЧДТУ заслуговують на експозиції в найкращих світових храмах науки.

– У чому особливість представлених зразків? Чим дивували?

– Кожен експонат і кожен намет – унікальні. Всі кафедри прагнули презентувати свої напрацювання, популяризувати наукові дослідження, продемонструвати всім охочим, що складні вчення доступні та можуть бути цікавими і корисними. Мікропроцесорні системи управління лазерним випромінюванням, 3D - принтер, імпульсивний вогнегасник, обладнання для електроерозійної та електрохімічної обробки металів, нанотехнології – це лише деякі приклади робіт наших науковців. На заході був представлений повністю зроблений нашими співробітниками 3D-принтер, який працює за технологією пошарового накладання розплавленої полімерної нитки. Він може застосовуватися для швидкого виготовлення прототипів моделей і об'єктів, для виготовлення готових деталей, моделей і форм для ливарного
виробництва, для виготовлення деталей безпілотних апаратів, у медицині при протезуванні. Були представлені результати багаторічних досліджень впливу електромагнітного випромінювання мікрохвильових печей, холодильників,
телевізорів на людей, рослин і тварин. Нам дійсно є чим здивувати наших земляків.

– Тамаро Миколаївно, дехто критикує ЧДТУ за так звані нетехнічні
спеціальності. Чи було що показати лінгвістам, туристам, економістам
на такому заході?

– Я не класифікую спеціальності університету на чисто технічні і нетехнічні. Кафедри факультетів, які ви згадали, мають вагомі наукові напрацювання, сучасні ідеї та інновації. Тож вони посідають власне, гідне місце в науковому сузір’ї університету. А щодо їхньої участі у науковому пікніку, то показовим був непідробний інтерес гостей свята до досягнень цих кафедр.

– Науковий пікнік розпочав новий етап в історії університету?

– Безумовно. Демонстрація наукових досягнень – це крок до відкритості. А ще захід продемонстрував злагоджену командну роботу всього науково- педагогічного та студентського колективу ЧДТУ. Ми пишаємось університетом, а його люди – найбільша наша гордість!
– Чи стане така форма пропаганди наукових знань традицією?

– Так. Пікнік показав, що черкаська громада цікавиться досягненнями науковців. Неабияку активність у наукових дослідах, майстер-класах проявили школярі. Ми відчули, що суспільство усвідомлює: майбутнє – за
наукою. А це, знаєте, спонукає до нових наукових звитяг і, відповідно, до інформування про них. Тож незабаром запросимо на нові наукові зустрічі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору