Долю двох смілянських лікарень вирішували всією громадою

06 квітня 2015, 10:05
IMG_2948

Фото Про все

У Смілі всією громадою радилися, що робити із двома місцевими лікарнями, які потрапили під загрозу закриття. Узагальнені висновки міських зборів вже цього тижня передадуть Міністру охорони здоров’я.

Нагадаємо, два смілянські медичні заклади - Залізнична лікарня та медико-санітарна частина колишнього Радіоприладобудівного заводу – опинилися під загрозою закриття, оскільки відтепер їхнє фінансування перекладено на міський бюджет. Досі ж кошти на заробітну плату лікарів надходили із центрального бюджету.

Секретар Смілянської міської ради Ярослав Березань розповідає, що з такою проблемою місто зіштовхнулося після того, як Верховною Радою був прийнятий закон «Про державний бюджет», відповідно до якого фінансування спеціалізованих лікарень перекладається на місцевий бюджет. Та це не під силу смілянському бюджету, адже мова йде про понад 20 млн. грн.

- Може виникнути ситуація, коли вже у травні-червні нам не буде чим платити зарплату лікарям. Тому вихід із цієї ситуації потрібно шукати якомога швидше, - наголошує Ярослав Березань.

IMG_2941

Фото Про все

Щоб уникнути соціального бунту та щоб почути всі можливі варіанти подальшого розвитку подій, секретар смілянської міськрад ініціював проведення в Смілі загальних зборів, де свою думку могли висловити як медики, так і пересічні жителі міста.

- Мова йде про долю півтисячі лікарів, які працюють у цих лікарнях, тому логічно, що це питання маємо обговорювати всією громадою і лише потім приймати рішення, - зазначає пан Ярослав.

Тим більше, що наступного тижня планується зустріч смілян із Міністром охорони здоров’я.

IMG_2960

Фото Про все

Саме ж обговорення видалося емоційним та тривало упродовж кількох годин. Люди висловлювали найрізноманітніші пропозиції: від вимоги залишити всі лікарні у такому вигляді, як нині, до запровадження платних, але прозорих медичних послуг, кошти від яких йтимуть на утримання лікарень. Була також і пропозиція залишити в місті лише одну лікарню. Однак, більшість присутніх наполягали саме на тому, що лікарні закривати не можна. А дехто на емоціях навіть пропонував перекрити залізничний рух, аби не допустити закриття медичних закладів.

IMG_2958

Фото Про все

Свої думки виловили і головні лікарі.

- Сміла – це єдине місто в Україні, де дві лікарні передаються на місцевий бюджет, який і так дефіцитний. Тому зрозуміло, що забезпечити дві лікарні він не може,  - каже в. о. начальника медико-санітарної частини колишнього Радіоприладобудівного заводу Василь Покотиленко.

Однак він додає, що якщо ці лікарні закрити, то люди не матимуть права вибору у тому, де їм краще лікуватися.

- Тому моє бачення таке: мають залишитися всі лікарні, можливо, не в такому широкому форматі, як нині. Наприклад, можна скоротити нерентабельні ліжка, - каже Василь Покотиленко.

Натомість головний лікар смілянської міської лікарні Максим Журавель переконаний, що потрібна реорганізація.

-  Зрозуміло, що кожен, хто мешкає біля того чи іншого медичного закладу вболіває саме за нього. Але на сьогодні міська лікарня може надавати різнопрофільну допомогу, - каже лікар. – При реорганізації чи скороченні закладів, у місті у будь-якому випадку лишається альтернатива.

Невдовзі Ярослав Березань обіцяє зібрати міські збори повторно, адже питання медицини потрібно вирішувати всією громадою. Водночас людей обурило те, що міський голова Сміли на збори не прийшов.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору