Будівництво пташників на Чигиринщині - знову в центрі уваги. Його розглядали на засіданні архітектурної ради Черкаської ОДА 21 листопада. Екологи, архітектори, владці та селяни досліджували детальний план частини території в адміністративних межах Рацівської сільської ради за межами населеного пункту для розміщення там пташників. Наступним кроком стануть громадські слухання.
Як розповів директор підприємства ДП “Перемога Нова” Віктор Гринюк, саме на засіданні 21 листопада архітектурною радою було погоджено детальний план розширення ДП “Перемога Нова” з будівництвом бригад вирощування поголів’я птиці в адміністративних межах Рацівської сільради Чигиринського району за межами населеного пункту.
- Відповідно до закону детальний план виготовлений та поданий на розгляд головою Чигиринської РДА. Тож все було зроблено згідно з законом, - каже Віктор Гринюк. – На сьогоднішній день цей план погоджений. Далі – відбуватимуться громадські слухання. Тож тепер погоджений спеціалістами документ, буде винесений на розгляд громади. Тоді люди й приймуть рішення, чи буде здійснюватися будівництво. Потім документ затвердять в РДА та передадуть нам, і лише після цього інвестор розпочне процедуру з виготовлення проекту будівництва. Далі проект проходитиме державну експертизу. Та без врахування думки громади такі кроки не відбуватимуться. Все вирішуватимуть люди.
Однак думки жителів сіл Рацеве та Вітове й досі розділені, зазначає голова Рацівської сільської ради Лариса Постригань. Одні виступають за будівництво, інші – проти, посилаючись на екологічні ризики.
- У селі позиція двояка. Однак моя думка, як громадянина та жителя села, така, що це просто війна за землю. Мені здається, що у більшості тих, хто проти - є якісь власні інтереси. Вони мають в оренді земельні паї, - ділиться власними міркуваннями Лариса Постригань.
Водночас вона наголошує, що без інвестора селу не вижити:
- Бо ж це значний прибуток для сільського бюджету та створення повноцінних робочих місць, адже нині людям ніде працювати. Тож, якщо ми будемо паралізувати вхід інвесторів до населених пунктів, то самі ми не зможемо забезпечити людей ні робочими місцями, ні вирішувати нагальні сільські проблеми.
Пані Лариса зауважує, що підприємство ще навіть не почало зводити пташники, а вже всіляко допомагає громаді.
– Наприклад, минулого року зробили реконструкцію вуличного освітлення всього села Вітове, цього року – реконструювали майже половину освітлення села Рацеве. Крім того, за кошти інвестора вже виготовлено проектну документацію на буріння свердловин для водогону. Також здійснюється допомога сільському НВК та облаштовується додаткова група у дитячому садочку, починаючи від ремонту та закінчуючи придбанням меблів. Бо ж у садочку не вистачає місць для 21 дитини, тож зрозуміло, що потрібне розширення, - говорить Лариса Постригань, додаючи, що це лише невеликий перелік із того, що підприємство робить для села.
Слід зазначити, що під час засідання архітектурної ради були озвучені і думки проти будівництва пташників. Зокрема, перед присутніми виступив депутат Черкаської облради Юрій Ботнар, який зауважив, що прекрасно розуміє людей, які підтримують побудову птахофабрики, адже завдяки цьому в селі з'явиться велика кількість робочих місць для його жителів, але порадив не зациклюватися на лише одному інвесторі.
- Я вважаю, що Чигиринщина багата на різноманітні ресурси, тож там можна розвивати інші галузі, зокрема деревообробну та легку промисловість. Такі підприємства також можуть надати робочі місця працьовитим людям козацького краю. А стосовно птахофабрики необхідно детально та неупереджено вивчити всі екологічні ризики й лише тоді щось вирішувати, – наголосив Юрій Ботнар.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram