Долар у черкаських банках продовжує рости

29 січня 2014, 14:30

Середній курс долара у черкаських обмінниках 28 січня досяг нового рекорду: долар у продажу досяг максимальної позначки 8,69 гривень при середній вартості 8,54 гривень, повідомляє Vechirka.net.

Нещодавно Нацбанк запевняв, що не бачить умов для девальвації гривні, і ситуація із валютою на банківському ринку стабілізується. Однак у пʼятницю, 25 січня курс гривні обвалився до чотирирічного мінімуму – 8,55 грн. за долар. Востаннє американська валюта так дорого коштувала на міжбанку в жовтні 2009 року, який виявився найважчим для української економіки. В результаті, як і в 2009 році, в країні спостерігається дефіцит валюти.

– Обійшла вже три обмінники – ніде долара немає. Потрібно було придбати 200 доларів, а мені сказали, що це забагато. Змогла купити тільки 100, – говорить черкащанка Галина Компанієць.

За словами члена вищої ради Всеукраїнської спілки вчених-економістів Петра Чернявського, очевидно, що зростання курсу долара викликане революційними подіями в країні. Але існують і об’єктивні фактори, зокрема те, що уряд перестав штучно утримувати курс національної валюти, враховуючи критичний залишок банківських резервів. Тому люди почали масово скуповувати долар, щоб зберегти свої заощадження.

Водночас банкіри запевняють, що великого ажіотажу серед клієнтів немає, та сподіваються, що ситуація стабілізується.

– Зростання курсу долара триває два тижні поспіль, але несуттєво. Сподіваємось, що політична ситуація стабілізується, і буде все, як раніше, – каже керуючий Черкаського центрального відділення банку «Київська Русь» Леся Короткошей. – Зараз банк продає долар по мірі його надходження.

За словами начальника міського відділення №3 ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» Ігоря Слісаренка, уперше долар помітно зріс після вбивств на вулиці Грушевського у Києві. Тоді деякі люди почали скуповувати долари, але зараз ситуація спокійна.

– Деякі експерти кажуть, що курс долара зростатиме і досягне 10 гривень, але я не вірю. Думаю, держава цього не допустить, бо це буде великий удар по економіці в країні. Крім того, Нацбанк обіцяє утримувати стабільність курсу на міжбанківському валютному ринку, – зазначає банкір.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору