До Росії ставляться гірше, ніж будь-коли, – черкащани за кордоном про настрої іноземців

04 березня 2015, 14:00

b04decc10a030707e6a00b066b1197b6 

"ЄС не може вирішити проблем України", "Росія ні на кого не нападає", "Європа дивиться на Маріуполь", "Чому Путін жадає Україну?", "Путін спростовує інформацію про війну з Україною" - цими та багатьма іншими заголовками рясніють іноземні ЗМІ з моменту загострення ситуації в Україні. Події нашої Батьківщини тепер, на жаль, часто висвітлюють на перших шпальтах всесвітньовідомих видань. Сьогодні про нашу країну говорить весь світ. Якою показують Україну у Німеччині, Швейцарії, Канаді, Фінляндії та що про ситуацію говорять самі іноземці портал "Про все" вирішив поцікавитися у черкащан, які за тими чи іншими обставинами наразі живуть далеко за межами неньки-України.

Berglandschaft bei Soglio, Bergell, Graubuenden, Schweiz

Ірина (Швейцарія, Велика Британія)

- З моменту початку загострення подій в Україні я жила в Швейцарії, наразі живу у Великій Британії. У новинах як у тій, так і в іншій країні, події в Україні обговорюють досить стримано. У Британії Україну у ЗМІ висвітлюють більше, у Швейцарії конфлікту приділяють меньше уваги. У новинах показують позиції двох сторін як України, так і Росії. Серед моїх знайомих найчастіше запитують: "Чи справді на Сході України живуть росіяни, які хочуть бути частиною Росії", "Чи є реальні шанси, що буде краще". Оскільки я живу за кордоном, об'єктивну оцінку ситуації в Україні дати досить складно, тому коли мене про це запитують, дискусій я не веду, лише можу говорити про свою родину, яка живе на Батьківщині.

1382787818

Тетяна (Чехія)

- Загалом тут всі українці, звичайно, проти Путіна, вболівають за наших бійців, обурені дуже цією ситуацією... Але розмови ці відбуваються переважно за келихом пива. Кричать, протестують, але навіть якщо і повістка кому прийшла, то нікуди не збираються висуватися. В основному, зі сторони, вони за те, щоб воювати з Росією. Адже здалеку легко базікати. Ніхто з конфлікту виходу ніякого не знає. А 80% чехів, у зв'язку із політикою Земана, вважають, що ситуація в Україні суто місцева, розв'язана українцями, що це бунт, який Путін допомагає придушити.

thumb2-c7e1cac7733918cf85ee95ce72e555d6

Ольга Ауінгер (Німеччина)

- Майже кожного дня слухаю радіо, новини завжди починаються з подій в Україні. Але висвітлюються вони у форматі "все так погано, але це не наша справа". На справді ж у Німеччині відомо, хто за чим стоїть, але всі чомусь бояться називати речі своїми іменами. Самі ж німці також діляться за поглядами, одні вважають, що винна Росія, другі - що Европа, треті - що США. Але, в основному, усім байдуже, адже та ситуація, що склалася їх не влаштовує, оскільки вся допомога та кредити для України - це податки всіх німців, які не дуже раді таким витратам.

92

Світлана Литвак (Канада)

- Про те, як Канада нині намагається підхопити зранену Україну всі, певно, наслухані і начитані. Це й економічні санкції, і одяг, і прилади. Канада допомагає чи не найбільше. А що я бачу тут із середини? По-перше, канадці чітко знають, де розташована Україна, і що вона - не частина Росії. Відповідно і війну бачать не спотворено. У місцевих ЗМІ неодноразово з’являються матеріали. І не лише про співучасть Канади, але й про перебіг війни, жертви, дуги та котли. Якось я запостила на стіні відео Мустанга "Чому українці переможуть". На наступний день у коледжі не було відбою від запитань, особливо на кшталт: "Я от не розумію, що Путін від вас хоче?" Ще одна викладачка, як тільки все починалося на Сході, кожну пару питала, що там вдома, просила показати фото з Майдану і з Донеччини (бо я ненароком обмовилася, що їздила туди у відрядження). І, якщо продовжувати тему коледжу (бо саме він - моє перманентне оточення), то одразу після подій Майдану коледж приймав потерпілих студентів, надаючи їм двомісячні мовні курси та житло у канадських родинах. Якщо про українців тут, то вони намагаються не відсторонюватися і допомагати дистанційно. Тутешні активісти організували адресну допомогу потерпілим бійцям та їхнім сім’ям "Кленова надія для України". Є і волонтерська ініціатива "Жовто-блакитна лінія допомоги". Декілька разів у Ванкувері збирався свій Майдан, а днями канадські українці стояли на підтримку Надії Савченко та висловлювали скорботу через смерть Нємцова. Звісно, ставлення канадців до росіян змінилося. Бо, коли вболіваєш за Украну, прихильним до агресора бути не можеш. Але конкретних проклинань чи ворожості я не бачила. Такі вони канадці - вкрай гуманні та коректні. А ще я натрапляла нещодавно на соціологічне дослідження ББС, то у ньому 62% опитаних ставляться до Росії гірше, ніж будь-коли.

Flag_of_Finland_HDR

 Людмила Крантова (Фінляндія, Норвегія)

- Коли все тільки починалось, ми були ще в Фінляндії і там друзі всі питали, що це таке коїться в Україні? Чому? Всі були шоковані від вчинку Росії. Зараз ми перебралися до Норвегії, і тут якось люди більш байдужі. Хоча в спілкуванні, коли я заводжу про це розмову, то кажуть, що Росію недолюблюють. Іноземці не розуміють, як може брат на брата йти війною. Багатьом важко зорієнтуватися, бо в новинах не завжди показують все, як воно насправді. Показують розруху, трупи на вулицях. У нас тут люди говорять, що це все затіяв Янукович під керівництвом Путіна.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору