Ще наприкінці серпня депутати міськради прийняли рішення про виділення із бюджету розвитку 1 мільйона 677 тисяч гривень на потреби АТОвців. Під час чергового народного Віче громадськість розбиралася чому довелося пройти всі кола бюрократичного пекла перш ніж з’явилася можливість реально допомогти нашим хлопцям.
Про всі перипетії освоєння коштів поінформував начальник управління цивільного захисту департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Юрій Кривошея, інформує ГромЧе.
– Спершу кошти було виділено на департаменти, однак через бюрократичні перепони більшу частину передано субвенціями безпосередньо на військові частини. До лютого вони мають надати звіти про освоєння, – відзначив Юрій Кривошея. – Певна сума залишилась на департаменті житлово-комунального комплексу. З них 240 тисяч надано субвенцією управлінню СБУ на придбання снайперських гвинтівок і приладів нічого бачення. З решти закуплено 20 сучасних навігаторів.
За словами пана Юрія, навігатори вже придбано, однак сесія міськради має дати згоду на передачу цього майна із комунальної в державну власність. У будь-якому разі є шанс, що навігатори потраплять до бійців ще у цьому році.
– Ще частина коштів залишилась на департаменті економіки. Вони уклали договір на придбання 10 генераторів. До Нового року ми очікуємо що вони закуплять їх також, – відзначив Юрій Кривошея.
На думку активіста ГО «Громадський блок-пост» Олексія Романова процес освоєння коштів пройшов через всі кола бюрократичної машини з кількох причин.
– Я був причетний до процесу розподілу цих коштів. І хочу апелювати до компетентності, професіоналізму і бажання їх розподілити, – відзначив активіст. – Це питання постало коли почалась третя хвиля мобілізації. На той час ми вже мали великі втрати. І безліч черкащан оббивали пороги волонтерських організацій. Мова йшла про найнеобхідніше – бронежилети, каски, аптечки. Коли ж бюрократична машина почала врешті працювати, бійці на той час вже були забезпечені необхідним.
Громадськість обурило, що депутатським корпусом та чиновниками не було зарані передбачено усіх тонкощів процесу.
– На жаль, індивідуальної відповідальності за це ніхто не понесе, – резюмував Олексій Романов. – Хоча у той же час, коли у влади є інтерес освоїти кошти, все дуже швидко робиться.
Черкащани поцікавились скільки часу знадобиться владцям наступного разу у такій ситуації і чи не потрібно кудись піднести покришки для пришвидшення процесу. Юрій Кривошея запевнив, що в подальшому реально буде вкластися навіть у два тижні…
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram