До Дня захисника України у Черкасах покажуть цикл з п’яти кінострічок

09 жовтня 2019, 17:29

До Дня захисника України у Черкасах покажуть цикл з п’яти кінострічок

«Кіно, що наближає перемогу!» з 10 по 16 жовтня в кінотеатрі «Україна» відбудеться показ циклу з п’яти стрічок «ПОЗИВНИЙ «ЗЕНІТ» та фільму «ВОЇНИ ДУХУ».

Фільми циклу «ПОЗИВНИЙ «ЗЕНІТ» і стрічка «ВОЇНИ ДУХУ» – це документалістика, вільна від художніх образів, домислів і фантазій. Таке кіно важливо дивитися в час, коли інформаційний простір пропонує інтерпретації і часто нав’язує думки та судження.

Сеанс о 15:00, вартість квитка – 30 гривень.

Перед показом фільму відбудеться зустріч із воїнами, учасниками АТО та ООС.

ОПИСИ СТРІЧОК

«ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ. ФІЛЬМ1» (хр:49,44 хвилини) Початок війни. Осінь 2014 року. Унікальне явище – авіатори навчились і стали піхотою. Вогнева підтримка ДАП, виведення з позиції ЗРК «Бук», обстріл першої ротації добровольців Повітряних Сил градами у Тоненькому, організація КПП в напрямку Спартак-Авдіївка, емоційно-психологічні враження бійців.
Молоді, освічені і по-життю веселі герої фільму з позивними Молоко та Ювелір розповідають, як вперше опинились під ворожими обстрілами, як вижили, як повернулись до матусь. Старші побратими оповідають, як добували воду для підрозділу у степу Авдіївки. Яскраво і детально переповідають про дружбу, плани на любов після повернення з фронту та психо-емоційну реабілітацію на мирній території. Багато відео з окопів і оповіді бійців Польщі, лікаря Кліма, мобілізованого Сома, доброго і люблячого командира Санти – надихають юних і дорослих глядачів цінувати своє щоденне життя і шанувати Захисників та один одного.

«ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ. ФІЛЬМ2» (хр:52,48 хвилин) Перша зима війни на передовій, 2014 рік. Боротьба з безпілотниками, ескалація вогневої підтримки ДАП, бої з батальйоном Оплот, який утримував шахту Бутівка, величезна відповідальність і подвиг водіїв на війні.
Юний зв’язківець з позивним Монах розповідає про дротовий зв’язок, тапік, який неможливо прослухати ворогові, а його командир Гуру уточнює, як Монах постійно лагодив кілометри розірваних після ворожих обстрілів дротів. Адже зв’язок на війні – це життя. Ніжна і щемлива оповідь Француза, Монаха та інших бійців про скарб – дитячі малюнки! Історія романтичного кохання і загибелі Івана Бенери, військовослужбовця з Криму. Багато унікальних деталей, які викликають посмішку і змушують затамувати подих від гордості за наших Захисників.

«ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ. ФІЛЬМ3» (хр:54,54 хвилин) «Хочете жити? – Воюйте!». Утримання позиції Зеніт третьою ротацією Зведеного Загону ПС ЗСУ та десантниками в умовах цілковитого оточення після падіння ДАП, ближній бій 22 січня 2015 року, який закінчився відбиттям атаки танкової колони з кількісною перевагою ворога на броні, бойова злагодженість та взаємодія Зведеного Загону та десантників.
Унікальна маловідома історія, як українські Воїни утримали широку лінію фронту під Авдіївкою, розказана Добрим, Яциком, Штілем, Веслом та іншими. Як по коліна у болоті відбили атаку ворога з чисельною перевагою на броні, як молодий рпг-шник Сокіл врятував свій пост, а пост – це люди, їхні життя і сім’ї. Добрий просто для сприйняття розповідає про оборонну доктрину української армії. У стрічці сплетені детальні картини бою: відео, фото, емоційні розповіді. Гумор, сум, радість перемоги: «За що ми стоїмо, за що ми боролися – прапор, гімн, Україна та українці!» А ще історії окопного побуту взимку: як прали і сушили одяг, як обігрівалися…

«ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ. ФІЛЬМ4» (хр:53,22 хвилин) Весна 2015 року. Самовіддана служба молодих медиків четвертої ротації, взаємодія бійців позиції «Зеніт» з батальйоном «Київська Русь», підступний розстріл на Паску п’яти бійців під час масованого обстрілу ворогом позиції «Зеніт», бачення бійцями інформаційної політики держави, злагодженість і братерство між учасниками бойових дій, реабілітація військовослужбовців після фронту.
«Ребятушки, только не бросайте!» – слова, які врізались в пам’ять бійця з позивним Рись, почуті від місцевого населення прифронтової зони. «Не давали підходити до пораненого, поливали вогнем» – одна з подій, яка врізалась в пам’ять молодому лікарю Доджу. «На войне без шутки нельзя» – емоції, які допомагали триматися Кабану, Батону та їх побратимам. Щасливий порятунок Іспанця і Крама з вогняної пастки під час обстрілу. Пізнавальні кадри роботи пкм-щиків, зу-шників…

«ПОЗИВНИЙ ЗЕНІТ. ФІЛЬМ5» (хр:54,01 хвилин) Літо в окопах 2015 року. Запобігання проникненню на позицію «Зеніт» диверсійно-розвідувальних груп бійцями шостої та сьомої ротацій, боротьба з танковими «каруселями» противника, взаємодія бійців ПС ЗСУ з бійцями ДУК «Правий сектор», бойові дії з противником з боку Спартака і терміналів аеропорту, розмінування позиції та сусідніх населених пунктів, робота «Чорного тюльпану» на території позиції та поряд.
Жорж – сапер, Махор – мінер. Юнаки вчилися заміновувати і розміновувати позицію без карт мінних полів. Як співпрацювали з розвідниками в чистому полі на очах у ворога, як допомагали місцевому населенню з розмінуванням домівок. Жорж і Махор дотепно й з гумором розповідають про свою таку важливу і небезпечну роботу. Наочна оповідь було/стало про те, як ворожі обстріли змінили ландшафт позиції, принесли розруху, але дух українських Воїнів залишився незламним.
Позиція «Зеніт» завжди була і буде під українським стягом!

Фільм «ВОЇНИ ДУХУ» ЧЕСТЬ ВІРНІСТЬ БРАТЕРСТВО
про крайні дні, години, хвилини героїчної оборони ДАП
Національний фільм «ВОЇНИ ДУХУ» – фільм документ, фільм хроніка. Розказаний вустами воїнів, які вижили в епіцентрі вибуху в новому терміналі ДАПу, рятували побратимів, закривали очі загиблим братам, побували у катівні полону, повернулися і живуть серед нас. Душевний та життєстверджуючий, озвучений музикою українських виконавців Орестом Лютим та Katya Chilly Group. Не містить сцен насилля та жорстокості.

«ВОЇНИ ДУХУ» (хр:48,47 хвилин) Взірець, як залишатись людяними і незламними у доленосній ситуації. Воїни виходили з аеропорту по-різному. Загиблі стали Героями, які не вмирають. Ті, хто вижив в епіцентрі вибухів, – проривались через метеостанцію до життя. Інші, рятуючи поранених побратимів, – потрапили у полон. Повернувшись на мирну територію, до своїх родин, бійці шукали і знаходили кожен свій вихід із психологічної ситуації. «Всі виходи – All gates» – відкриті для наших Воїнів-Переможців, для наших ВОЇНІВ ДУХУ. Фільм створений з мудрістю та силою українського жіноцтва.
Троє головних оповідачів стрічки стримано і емоційно водночас, зрозуміло для дітей і дорослих, сильно та красномовно навіть з гумором розказують пережиті факти. Про перебування у ворожому полоні говорять, оберігаючи емоції дітей, жінок та чоловіків. 

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору