До черкаського вишу їдуть абітурієнти із Вінниччини, Кіровоградщини та навіть зі столиці (відео)

29 липня 2016, 14:38

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького завершується подача документів вступниками, інформують у прес-службі вишу.

Як зазначив ректор ЧНУ Олександр Черевко, до 12 години 1 серпня будуть оприлюднені рейтингові списки вступників до бакалаврату. Тут ідеться як про спеціальності, які належать до середньої освіти, так і ті, за якими вперше під час вступної кампанії-2016 проводиться широкий конкурс.

- У цьому році, на відміну від минулого, не буде декілька хвиль зарахувань. Зарахування здійснюється в одну хвилю. У списках на сайті університету та в «особистих кабінетах абітурєнтів» у ЄДЕБО вступники можуть перевірити, чи рекомендовані вони на зарахування на бюджетну форму навчання. Вступники, які рекомендовані для зарахування на бюджет, повинні до 18 години 5 серпня подати оригінали документів до обраного навчального закладу. Якщо абітурієнти у встановлений термін цього не зроблять, вони зможуть навчатися лише на контрактній основі, - зазначає Олександр Черевко.

Загалом, за словами ректора, до університету подано майже 10000 заяв. Торік їх було понад 8000. Університет прийняв понад 2100 заяв від абітурієнтів, які визначили ЧНУ 1, 2 і 3 пріорітетом. Це втричі більше, ніж місць держзамовлення в університеті.

Цьогоріч серед вступників найпопулярніші спеціальності — англійська мова, педагогіка, журналістика, психологія, туризм, правознавство.

- ЧНУ розширює географію своїх абітурієнтів — є абітурієнти з Вінниччини, Кіровоградщини, Полтавщини, навіть із Києва. Цьому не в останню чергу сприяла і цінова політика університету. Так, вартість навчання у ЧНУ для вступників на бакалаврат — на рівні 2008-2009 років, - додає Олександр Черевко. - Упродовж кампанії ніяких скарг, апеляцій не надходило. Кампанія відбувається прозоро, все відображається на сайті — нормативна база, новини, списки тих, хто подали заяви. Хід кампанії в ЧНУ висвітлювали практично всі черкаські ЗМІ. Хочеться подякувати їм за співпрацю, а членам ректорату, приймальної комісії університету — за організацію вступної кампанії.

Водночас ректор говорить і про цьогорічні складнощі:

- Складність кампанії в тому, що нові і навіть минулорічні правила вступу не в повній мірі усвідомлюють абітурієнти та їхні батьки. Не завжди правильно визначається пріоритет. Гадаю, що слід активніше інформувати випускників шкіл про ці новації, роз’яснювати їм. Варто провести роз’яснювальну роботу і серед вчителів, адже саме вони допомагають визначитися випускникам шкіл. На мою думку, важливо, що Міністерством уперше окреслені обсяги місць за окремими спеціальностями, що фінансуються з Держбюджету. Наприклад, на всю Україну держзамовлення на комп’ютерні науки та інформаційні технології складає майже три тисячі місць, на економічні спеціальності — понад півтори тисячі місць. А от історія та археологія — 450 місць держзамовлення, філологія (фольклористика) — усього 8 місць. Цьогоріч уперше працювала система так званого «широкого конкурсу». Принцип полягає в тому, що гроші ідуть за студентом. Студент із високими балами ЗНО приносить місце обраному ним навчальному закладу. Чи вплине вступна кампанія на мережу навчальних закладів — питання дискусійне. Цьогоріч Міністерством освіти і науки встановлено обмеження на збільшення обсягу держзамовлення у вищих навчальних закладах у межах 25% від минулого року, що є стримуючим чинником для відтоку абітурієнтів у столичні вищі навчальні заклади. Якби такого обмеження не існувало, загроза регіональним закладам була б реальною.  Хочу відзначити, що на засіданні ради ректорів, директорів вищих навчальних закладів Черкащини було прийнято рішення про толерантність і добросовісну конкуренцію під час вступної кампанії, щоб зберегти мережу вищих навчальних закладів області. І цього принципу було дотримано!

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору