Упродовж двох днів у Черкасах можна було побачити багато спортивних автівок – у нашому місті проходив другий етап Трофею Автомобільної федерації України з ралі «BOSCH Авто Сервіс "Ньютон" РАЛІ». Змагатися до Черкас приїздило майже 40 пілотів з різних міст країни. Спортивну естафету Черкаси прийняли від Дніпра, де проходив перший етап цьогорічного Трофею. Таким чином, в нашу область повернулася ще одна дисципліна з автомобільного спорту, бо ж востаннє ралі на Черкащині проводилося аж сім років тому.
Під час першого дня пілоти тричі на швидкість проїздили трасу довжиною понад 4 кілометри. Наступного дня завдання їм ускладнили, додавши до кількакіломерової дистанції ще й відрізок зі слалому (швидкісний об’їзд фішок – ред.). Довгу відстань пілоти долали в аеропорті, а потім приїздили на територію автосалону і відпрацьовували слаломне завдання. Переможців визначали в п’яти категоріях за результатами всіх отриманих балів обох днів.
Пілот Володимир Гарькавий разом із своїм штурманом до Черкас приїхали із Дніпра. Там вони показали одні з кращих результатів, тож і під час другого етапу розраховували на не гірші місця. Спортсмен розповідає, що ралі для нього – це, передусім, змагання з самим собою.
- Ралі завжди було моєю метою. І такі змагання – це хороша тренувальна база, щоб рости в автоспорті, - переконаний спортсмен. – А щоб гарно пройти трасу потрібні тренування, беземоційність та бойовий настрій.
Черкащани також готувалися до етапу і виставили на перегони аж шість екіпажів. Серед яких і відомий автоспортсмен Павло Копилець, який є чемпіоном України по ралі. Незабаром він збирається їхати на кільцеві перегони до Німеччини, тож ралі для нього стали не лише змаганням, а й хорошою розминкою після зими. До того ж, говорить автоспортсмен, не міг пропустити перегони з улюбленої дисципліни у своєму місті.
- Дуже приємно, що в наше місто повернулося ралі, до того ж із доволі цікавими спецділянками, - говорить Павло. – І радує, що до Черкас приїхала така кількість пілотів з усієї України.
На рівні з чоловіками змагалися і жіночі екіпажі. Олександра Міщенко зі своїм штурманом Оксаною - із Чернігова.
- Автомобільні змагання, на мою думку, не залежать від статті. Тут на першому місці – підготовка автомобіля, навички водіння та взаєморозумння між пілотом і його штурманом - переконана Олександра.
- Я дуже радий тому, що ця дисципліна повернулася у наше місто. Сподіваюся, що відтепер ралі буде проводитися у Черкасах частіше, - зауважує організатор перегонів, керівник автомобільного клубу «Черкаси» Андрій Яроменко.
Цьогоріч Трофей ралі Автомобільної федерації України має 7 етапів. Третій етап пройде на Київщині.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram