Черкаси можуть побільшати. В області активно обговорюють питання розширення територіальних меж. Зокрема, до міста хочуть долучити три найменш віддалені села. Але людей такі перспективи лякають. Роз’яснювати їм всі нюанси об’єднання взялися міські та обласні керманичі, інформує vikka.ua.
Майже двотисячні Хутори, тритисячна Геронимівка та десятитисячна Червона Слобода. Ці села від Черкас віддаляє до десятка кілометрів. Та вони мають усі шанси стати частиною обласного центру. Проти такої перспективи не проти міський голова. Говорить: плюси від того матимуть і сільські громади, і міська.
Сергій Одарич, міський голова Черкас: "Я вважаю, що жителі сіл лише виграють, тому що як тільки вони стануть частиною міста, значна частина людей почне їх сприймати потенційно вигідне місце для проживання. А це означає, що туди будуть входити кошти, там буде розвиватися інфраструктура, будуть з’являтися додаткові жителі. І відповідно життя у цих селах пожвавішає і села стануть багатшими".
Закон "Про добровільне об’єднання територіальних громад" ухвалила Верховна Рада. Усе – аби убезпечити території сил від поступового занепаду. От тільки самі селяни до такої перспективи ставляться не однозначно.
Жителі с. Червона Слобода:
"Я взагалі думаю, що буде краще, якщо нас замітять і ми будемо мікрорайоном".
"Буде так само як в Дахновкі. Перспективи Дахновки я не бачу. Людям не бачу щоб стало краще жити. Не бачу цього".
Жителі с. Геронимівка:
"Можливо краще почують нас в плані доріг, в плані соцзахисту, медзахисту. Бо в нас є гарний ФАП, але там нема лікаря гарного".
"У нас в селі є свої землі. На них ще до цих пір межі не встановлені. А так будуть брати ті землі хто захоче, якщо ми приєднаємось до міста".
"Це було б краще для людей якось. З міськими жителями більше спілкуватися якось, краще добиратися".
На сьогодні в області розглядають можливість подібного об’єднання в трьох районах: Маньківському, Чорнобаївському та Катеринопільському, каже голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. Хоча є й противники, але він переконує: для них має вагомі аргументи.
Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА: "Цим шляхом вже в свій час рухалась Польща, і має успіх, має результат. Якщо ми говоримо за сьогоднішню модель, яка існує, це пострадянська модель, яка на превеликий жаль, не враховує життя і розвиток конкретних територій".
Та аби об’єднання мало результат, йому ще має передувати низка доопрацювань, каже головний водоканалівець міста Сергій Овчаренко. Бо сьогодні, через відсутність проектної документації у сільських комунальних установах, є проблема постачання "тіньової" води. Таку негаразди "Черкасиводоканал" має зокрема із Геронимівкою.
Сергій Овчаренко, директор КП "Черкасиводоканал": "Водою споживачі користуються, але не сплачують за неї. Так щоб ось такого не було, це називається "нераціональні втрати", треба зробити інвентаризацію мереж, експертну оцінку, на підставі якої відновити проектну документацію. І якщо національний регулятор затвердить нам новий тариф з урахуванням витрат. І тільки в такому варіанті питання може розглядатися".
Ініціатором об’єднання має виступити сільська громада та написати лист-звернення до міста. Воно і має винести остаточний вердикт. Скільки триватиме така процедура, експерти говорити не беруться.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram