4 квітня стартував грантовий конкурс “Роби своє”. Підприємці з регіонів можуть отримати на започаткування чи продовження власного бізнесу до 100 тис. грн. Цьогоріч планується підтримати не менше 50 проєктів. Сумарний бюджет конкурсу становить 6 млн грн.
“Цього року своїм фокусом у підтримці бізнес-проєктів ми визначили продовольчу безпеку. Торік більшість ідей так чи інакше стосувалися перероблення чи збереження овочів і фруктів, створення нових продуктів, логістики, дистрибуції тощо. Зараз це чи не найбільш актуально в громадах. Після перемоги ця тенденція нікуди не зникне. Тож ми вирішили спрямувати свої зусилля на створення успішної екосистеми малого бізнесу в регіонах, яка б давала людям роботу та забезпечувала громаду або й область товарами чи послугами у сфері продовольчої безпеки”, – розповіла директорка благодійного фонду “МХП – Громаді”, що є організатором конкурсу, Тетяна Волочай.
На грантову підтримку можуть подаватися:
- бізнеси, що вже працюють;
- підприємці, які мають бізнес-ідею і шукають кошти на її втілення;
- підприємці, які релокують свою справу.
“Особливістю нашого щорічного конкурсу є консультації експертів та волонтерів. Тобто, крім грантів, підприємці зможуть отримати консультації та пройти навчання з написання грантових заявок, створення бізнес-плану, стратегування, SMM тощо. Перша така консультація відбудеться вже 11 квітня. На неї зможуть потрапити всі охочі за попередньою реєстрацією, – додає керівник національних проєктів благодійного фонду “МХП – Громаді” Володимир Панченко.
Основними критеріями для відбору переможців стануть інноваційність проєктів, економічна складова, створення нових робочих місць, соціальний ефект у громаді та/або залучення до бізнесу чи роботи переселенців.
Кінцевий термін подачі заявок – 5 травня. Оголошення переможців заплановане на 25 травня 2023 року.
Торік у межах конкурсу благодійний фонд профінансував 74 бізнес-ідеї на понад 6 млн грн у 11 областях України. У тому числі 15 із них були реалізовані на Черкащині.
Олена Радченко, авторка проєкту «Чути і бачити» (м. Канів):
– Для команди ТРК «Магніт» конкурс «Роби своє» дав можливість зробити наше радіо ще більш цікавим та розширити аудиторію. Завдяки проєкту ми придбали необхідне обладнання – відеокамеру, мікрофонну радіосистему для виїзних фільмувань, дві камери для стримінгу тощо, на якому створюємо власний відеоконтент. На сьогодні це стріми заходів, подій, сюжети із життя громади, відео студійних ефірів з гостями радіо, що їх можна подивитися на нашій фейсбук-сторінці та ютуб-каналі. І якщо раніше це були аматорські матеріали з власних телефонів, то зараз – це більш якісний та професійний медіапродукт, який «заходить» нашій аудиторії.
Артур Жуковський, автор проєкту «Виробництво натуральних продуктів» (Чигиринщина):
– Я випікаю хліб за стародавніми рецептами дуже давно. Це навіть не хобі, а стиль життя – адже моє ремесло невід’ємна частина здорового способу життя. Якщо людина «горить» власною справою, бачить кінцевий результат і розуміє, навіщо вона це робить, то подібні до «Роби своє» грантові конкурси дають їй можливість зробити рішучий ривок на шляху до мети. Перемога в конкурсі бізнес-ідей мені дала змогу масштабувати давно омріяну власну справу з випікання крафтового хліба без дріжджів на заквасці. На грантові кошти я придбав необхідне для цієї роботи обладнання. А нині маю можливість на локації «Крутого замісу» у Мельниках частувати своєю продукцією всіх відвідувачів та гостей , проводити майстер-класи для дітей та родин ВПО, які приїздять сюди для емоційного відновлення, дарувати баланс, спокій та душевну рівновагу.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram