Хто прийшов «вирішувати питання», як це у нас вже роками повелося в стіни обласної адміністрації та незабаром планує її очолити.
Новий очільник черкаської області Ігор Шевченко нещодавно визначився із заступниками. Одним із них став Борис Лебедцов – особа дуже цікава та неоднозначна, зі «шлейфом» регіонала та кураторами, які асоціюються зі злочинним середовищем.
Тепер по порядку: так, у 2013 році наш «герой» справді прославився як політична тушка, злившись під Партію Регіонів з тодішніми колегами по «Фронту Змін» у Черкаській міській раді. За час депутатства прославився типово «регіоналівською» поведінкою та світоглядом, виступав проти перейменування вулиці Енгельса на Чорновола. До слова, не зраджуючи своєму проросійському світогляду, навіть став героєм скандалу в обласній раді у 2017 році, коли під час виступу щодо Дачі Андрєєва навідріз відмовився переходити на українську, зчинивши через це бійку зі «свободівцем» Юрієм Ботнаром.
Дача Андрєєва. Колишня резиденція радянського партійного керівництва збережена до нашого часу. Ясна річ, побудована у чи не найкращому куточку міста – рекреаційній зоні, серед соснового лісу, за кілька кроків до Дніпра та мальовничих краєвидів. Звучить привабливо, чи не так? Особливо якщо ти – забудовник та маєш доступ до комунального майна.
Понад 5 гектарів заповідної зони разом з «Дачею Андрєєва» перебували на балансі комунального підприємства «Готель Дніпро». У 2015 році право на оренду цієї ділянки отримує Приватна фірма «Міськбуд-Плюс».
Після цього, на той час в.о. директора КП «Готель Дніпро» Борис Лебедцов підписує документи про відмову від утримання «Дачі Андрєєва» та передачі її тому-таки «Міськбуд-Плюс». Зазначена фірма презентує проєкт закритого елітного житлового комплексу, який планує побудувати у цьому місці. За мовчазної згоди керівництва області цей проєкт отримав би зелене світло, якби не активна позиція черкащан та протистояння забдовникам.
Хто ж насправді стоїть за спиною нового заступника очільника області?
Фігуру Лебедцова пов’язують одразу з кількома дуже гучними прізвищами, дізнавшись про які, стає зрозуміло навіщо останньому крісло ПЕРШОГО заступника голови ОДА.
По-перше, Лебедцова називають дуже близьким до екс-губернатора від БПП Юрія Ткаченка, який, пішовши з посади, не може відпустити важелі впливу в області. «Своя людина» в ОДА - найкраще рішення для Ткаченка. Особливо якщо через цю людину можна вирішувати бізнесові питання.
Артем Культенко. Новоспечений нардеп від «Слуги Народу», якого в деяких колах називають «київським МАФіозі» та головним покровителем Бориса Лебедцова. Останнього Культенко бачить у кріслі очільника Черкаської області та усіляко просуває цю ідею за закритими дверима високих кабінетів. Пов’язує цих двох персонажів ще й спільний бізнес – транспортна компанія «Кьортіс-груп». Культенко відомий у Києві «покровитель» незаконних МАФів, людина заможня та з сумнівним минулим.
Андрій Бородай – впевнені, про нього ви чули і чуєте постійно, якщо живете в Черкасах. Людина, яка ще з 90х представляє бізнес-інтереси тіньового світу у Черкасах сьогодні стала «покровителем» політиків та незаконно загарбала і забудувала найбільш цінні землі міста. (Наприклад, «Резиденція» за драмтеатром, яку досі не ввели в експлуатацію).
Вочевидь, на новій посаді Лебедцов планує продовжити робити те, що вміє чи не найкраще – розпоряджатись цінними та рекреаційними землями з користю. «З користю», щоправда, не для звичайних жителів міста, а для своїх покровителів у будівельному бізнесі та можливо навіть кримінальному світі. Вочевидь, черкащину чекає спражя ера земельних та бюджетних махінаторів.
І найголовніше: інсайдерські джерела часто говорять про розбіжності у поглядах нового очільника області і його першого зама. Більше того, київські покровителі у них різні і покровителі Лебедцова сподіваються, що вже незабаром той займе губернаторське крісло.
Чи прийме такий виклик Черкаська громада?
Допис із особистої сторінки активіста, лідера черкаського осередку Національного корпусу Дмитра Кухарчука у Фейсбук