Одним вона допомагає зрозуміти себе та світ, іншим – позбутися агресії та зайвих кілограмів. Вона і для дітей, і для дорослих, і для струнких, і для гладких, для новачків і досвідчених. Для суглобів і хребта... Йога. Мистецтво жити у злагоді з собою і навколишнім світом, керувати тілом та думками. Про життя "до" та "після" йоги розповідають черкасці, пише in.ck.ua.
Живу розмірено – і все вдається
У кожного свій шлях до йоги. Ветлікар Олексій Чиженко з практикою познайомився у далекому 1986-му році. Прочитав про неї у радянському журналі "Наука и жизнь". Зацікавився та почав займатися разом із татом.
Ось уже три десятиріччя він "залишається вірним" цьому способу життя. Спочатку практикував "йогу для тіла", тобто для покращення самопочуття. 13 років тому відкрив для себе систему "Йога у повсякденному житті", став вегетаріанцем та... ще більш задоволеним своїм життям
- Коли зустрічаю деяких своїх друзів чи однокласників, помічаю, що молодший за них і фізично, і духовно років на десять. Живу розмірено і все вдається. Звичайно, це завдяки йозі. Я по-іншому сприймаю проблеми, мій стрес-фактор значно нижчий. Не брати дурного в голову, а важкого в руки – це саме про йогу. І так, йога – це насамперед дисципліна, порядок думок та рухів. Йога для того, щоб було добре. Всередині та навколо. Практикуючи йогу з метою відновлення фізичних можливостей організму, можна зрозуміти, чи підходить вона і для духовного зростання, - розповідає головний ветлікар Олексій Чиженко.
Олексій нагадує: здоровий дух лише у здоровому тілі. Швидкий темп життя, хронічні захворювання, поганий настрій... Зменшити вплив цих чинників на якість життя, впевнений Олексій, під силу саме йогівським практикам.
Кожна клітинка тіла дякує, дихає
Вона познайомилася з йогою, коли була при надії. І це не був позитивний досвід. У відомої ведучої Ольги Касьянової від занять навіть паморочилося в голові.
- Коли я поїхала в Індію, ми практикували йогу на світанку. І тоді все органічно в мене вийшло. Поряд були люди, які роками займаються йогою, і було видно, яку насолоду вони отримують. Після повернення в Черкаси я знайшла центр йоги, де періодично займаюся. Моє тіло відчуває таку насолоду, як після масажу. Я страшенний кінестет, для мене важливі обійми, дотики, я обожнюю сауни, масажі... І йога дає тілу схожі відчуття. Кожна клітинка тіла дякує, дихає. І це попри те, що є багато асан, які я досі не можу виконати. Але, як казав один суфій: що тренується – те розвивається. Якщо ви забули, як це – жити, спробуйте йогу. Можливо, згадаєте, зрозумієте, і для вас почнеться щось нове, - каже конферансьє Ольга Касьянова.
Ведуча каже, що йога дозволяє їй свідомо зануритися у стани "вповільнення" та "спокою". Для неї вона цінна, як уособлення ритму життя: напруження – розслаблення, вдих – видих.
Сміливіше дивлюся у майбутнє, бо знаю: шлях подолає той, хто йде
Йога для неї це насамперед духовна практика і вже потім спосіб гармонізувати тіло. Тетяна Артеменко практикує йогу понад 4 роки.
- Почалося все з бажання знайти вчення, яке дасть відповіді на низку запитань про світ і саму себе. За допомогою регулярної йогівської практики можна досягти значних змін як фізичного – зняти напругу у м’язах, зробити тіло гнучким, налагодити роботу внутрішніх органів та систем, так і духовного станів – змінити світогляд, стати більш щасливим і гармонійним. Але все це можливе лише за умови правильного підходу: не слід сприймати йогу як комплекс фізичних вправ, гімнастику, бо йога – це шлях до пізнання внутрішнього Всесвіту, довжиною в життя. Я стала впевненішою у власних силах, сміливіше дивлюся у майбутнє, бо знаю: шлях подолає той, хто йде, - зазначає голова ГО "Генерація Майбутнього", слухачка Національної академії державного управління при Президенті України Тетяна Артеменко.
Тетяна каже, що йогу варто спробувати тим, хто хоче відчути себе комфортно у власному тілі, незважаючи на комплекцію або вік, відкрити невичерпне джерело натхнення, радості та мудрості.
Став менш агресивним і проходжу шлях усвідомлення себе
Як не дивно, йога пасує навіть каратистам. Керівник Клубу традиційного карате-до, а нині інструктор з йоги Вадим Лісняк свого часу помітив, що втрачає забагато енергії під час тренувань. Лікар порадив спробувати йогу. Спробував і зрозумів, що заняття справді дозволяють відновити енергію.
Тож уже понад 10 років спортсмен не припиняє шукати все нові й нові можливості, які дає практика. Після опанування фізичних вправ, почав читати літературу та заглибився у філософію.
- Коли людина ставить собі питання "Хто я?" і "Куди я йду?", вона вже починає займатися йогою. Йога – це не заняття в залі, потрібно почуватися йогом щосекунди. Займаюся щодня для себе і декілька разів на тиждень проводжу групові заняття. Йога змінила мої думки і побут. Я не вживаю тваринної їжі, дотримуюся в усьому принципу ненасилля. Мені подобається, що йога забезпечує контроль відчуттів. Завдяки цій системі зрозумів сенс свого життя в цьому тілі. Звісно, покращився стан здоров'я, самопочуття. І головне – я став менш агресивним. Адже йога передбачає толерантне ставлення до природи і суспільства. Щоправда, шлях усвідомлення себе я ще проходжу.
У 50 років м'язи все одно втратять форму. І той, хто це розуміє, може пробувати йогу. Тут немає екстремальних навантажень, підтримується закладена природою фізична форма. Дотримуючись дієти та правильно виконуючи вправи, можна очистити організм, позбутися безсоння, роздратованості та низки інших проблем. Йога точно допоможе тим, хто почувається дискомфортно у суспільстві, - говорить керівник Клубу традиційного карате-до, інструктор з йоги Вадим Лісняк.
Вадим Лісняк переконаний: хочете мати красиве тіло – йдіть до фітнес-клубу, а ось по внутрішнє здоров'я можна вирушати до йога-центру. Проте, попереджає Вадим, ефект не наступить швидко. Знадобиться близько року регулярних занять.
Допомагаю своєму тілу стати більш сильним і здоровим, а думки приводжу до ладу
Ось уже два роки, як "відкрила" для себе йогу депутатка міської ради 2010-1014 років скликання Марина Волошенко. Заняття відвідує разом із донькою-школяркою.
Давня філософія цікавила жінку давно, а закони йоги близькі життєвим переконанням: не шкодити живим істотам, говорити правду, не бажати мати те, що тобі не належить, не бажати володіти тим, що не є необхідним, дотримуватися інтелектуальної й фізичної стриманості.
- У мене було декілька спроб займатися йогою системно, але заважав завантажений робочий графік. Нервова робота та неправильне харчування зробили свою справу. Я почала швидко втомлюватися, погіршився сон, зникала енергія. Замислилася над тим, як можу допомогти своєму організму. Обираючи "свій" вид спорту, важливо розуміти, якої мети хочеш досягти - поліпшити стан здоров’я, зміцнити м’язи, схуднути, заспокоїтися, просвітлитися, наповнитися енергією… Мені хотілося всього і одразу. І для цього якнайкраще підійшла йога. Моє життя не змінилося кардинально. Відбулася корекція графіку, харчування та стилю одягу. Я продовжую займатися звичними для себе справами. Але точно знаю: практикуючи йогу, допомагаю своєму тілу стати більш сильним та здоровим, а думки приводжу до ладу, гармонізую зовнішнє і внутрішнє, - каже депутатка міської ради 2010-1014 років скликання Марина Волошенко, директор з розвитку ТОВ "Прес-інформ" Марина Волошенко.
У топі причин, чому варто спробувати йогу, екс-депутатка називає заряд бадьорості, внутрішню рівновагу, розвиток сили волі та схуднення.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram