Науковим обґрунтуванням щодо створення національного природного парку “Холодний Яр” визначено площу близько 8,5 тис гектарів земель державної власності. Площі, яку підтримує Мінагрополітики та Держлісагенство, у розмірі 3,5 тис. га, буде недостатньо для збереження природних комплексів та розвитку туризму в регіоні.
Про це повідомив директор департаменту з питань заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України Ігор Іваненко, пише УНН-Центр.
“Враховуючи попередній досвід створення національних природних парків та особливості території проектованого Парку, його облаштування в таких межах не забезпечить збереження природних комплексів та розвиток туризму в регіоні, ефективне управління територією. Тому ведуться подальші роботи щодо узгодження меж і площ Парку”, — йдеться у відповіді Мінекології на інформаційний запит.
Окрім того, у відомстві запевняють, що до складу Парку не заплановано включення земельних ділянок, які входять до паїв селян.
“Відповідно до наукового обґрунтування до Парку в постійне користування пропонують включити тільки 2 975 га земель державних підприємств лісової галузі, більшість з яких вже мають природоохоронний статус обмеження на використання. Держлісгосп зможе продовжувати свою економічну діяльність в межах господарської зони Парку”, — запевняють у відомстві.
Господарську діяльність заборонять тільки у заповідній зоні Парку, а населення взагалі не помітить різниці, переконують тут. Для представників громад Холодного Яру навіть організували ознайомчу поїздку до аналогічних парків на Львівщині (Яворівського) та Закарпатті (“Синевир”).
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram