Вчора ТВК назвала переможця виборів у Черкасах. Новим міським головою Черкас став Анатолій Бондаренко, набравши 29 645 голосів виборців (Сергій Одарич – 27 604). У інтерв’ю Громадському ТБ: Черкаси новообраний мер розповів про своє бачення розвитку міста, прокоментував передвиборчий конфлікт із Сергієм Одаричем та пояснив, як планує за рік відремонтувати дороги в Черкасах.
Пропонуємо вам найбільш цікаві моменти інтерв’ю з Анатолієм Бондаренком.
- У своїй передвиборній програмі ви обіцяєте за рік відремонтувати дороги у Черкасах. Одаричу, як ми бачимо, за 8 років не вдалося відремонтувати дороги. Де ви збираєтеся брати гроші на це?
- У бюджеті кошти є. На сьогоднішній день на рахунках казначейства 265 мільйонів. На дороги виділено 78 мільйонів. Використано сьогодні десь 22,5 мільйонів. Що говорить про те, що ще близько 40-45 мільйонів ще є. І я хочу запропонувати новий механізм ремонту доріг – щоб це робила або іноземна компанія, або це був черкаський підрядник, який виграє тендер. Який може якісно виконати ремонт, який буде найдешевшим, найякіснішим, і в найкоротший термін це зробить. Дуже прикро, що вулиця Героїв Небесної сотні протягом трьох місяців розрита і не доведена до свого логічного завершення. Прикро, що підрядники, які виграють тендери, не можуть сьогодні якісно зробити роботу, хоч бюджет у повному обсязі з ними розраховувався. Я маю на увазі оті 5 чи 7 доріг, які були зроблені за кредит Укргазбанку і на сьогоднішній день жодна з них не введена в експлуатацію. Ми прикладемо максимум зусиль, щоб за рік моєї роботи ви побачили покращення у ремонті вуличної мережі, у ямковому ремонті. Але ямковий ремонт – це не пріоритет. Ми хочемо робити нові дороги. Я хочу зробити так, щоб бульвар Шевченка був окрасою нашого міста. Я думаю, що я із депутатами доб’юся цього, і ми запропонуємо на розгляд громаді той проект, де не тільки буде полагоджене дорожнє покриття, а де буде тротуар, який розділяє ліву та праву сторони бульвару Шевченка, де будуть різноманітні зони відпочинку і багато чого іншого.
- Чим ваш підхід відрізнятиметься від того, що був до цього в ремонті доріг?
- Я вимогливий керівник Напевно мій підхід відрізнятиметься тим, що я буду ставити завдання і буду сам контролювати їх виконання. Вважаю, що мій попередник, можливо, креативна людина. Але далі креативних підходів роботи не йшло. Я людина, можливо, менш креативна, але більше людина-практик, я - господарник. Я буду працювати над тими проблемами, які є сьогодні тут на місці – це тротуари, дороги, це житлово-комунальна сфера. Тобто ті речі, які щоденно турбують кожну сім’ю.
- Чи рахували ви скільки взагалі доріг треба відремонтувати в Черкасах і скільки на це потрібно коштів?
- Рахували. На сьогоднішній день ми із нашою командою будемо пропонувати, щоб на наші дороги у рік виділялася сума 100 мільйонів гривень. Ми будемо шукати ці кошти, будемо їх використовувати. І будемо використовувати їх ефективно. Окрім доріг, я ще хочу поставити питання перед депутатами про євродвори. І у нас є приклад Сум, де міський голова набрав 70% проти свого опонента, у якого 30%. І за рік роботи йому вдалося зробити 87 євродворів. Це результат.
- У вашій програмі є цей пункт – європейські двори. Там написано, що ви хочете облагородити двори, вимостити там тротуарну плитку. Звідки гроші на все це?
- Це не такі великі кошти, як здається. На один двір сьогодні: вартість плитки 100 гривень, вартість підготовки 100 гривень і вартість укладки 100 гривень. Тобто 300 гривень, можливо 320-330 гривень. Якщо взяти бульвар Шевченка: 5 кілометрів покриття (довжина), 3 метри ширини – це близько 15 тисяч квадратних метрів. Якщо помножити на 300 гривень, то це 4,5 мільйони гривень. Всього на всього для 300-мільйоного бюджету, щоб ми мали нормальний тротуар, щоб по цьому тротуару люди могли вільно прогулюватися.
- Чи вели ви перемовини із кимось про об’єднання і з ким, на вашу думку, у вас можлива більшість у міській раді?
- На сьогоднішній день я хочу, щоб більшість створювалася із усіма політичними силами. Я готовий пропонувати такий механізм роботи, щоб це були усі демократичні політичні сили.
- Що це означає – демократичні?
- Я вважаю, що у нашу міську раду усі демократичні сили якраз і пройшли. У нас немає Партії регіонів чи Опозиційного блоку чи їхніх сателітів. Так що ми готові сьогодні запропонувати ту коаліцію, яка буде працювати на розвиток Черкас.
- Ваші опоненти – Партія вільних демократів - звинувачують вашу партію у тому, що там дуже багато підприємців, які продають тютюн, алкоголь. Зокрема говорять і про Романа Дисканта, магазини якого торгують після 10-ої години алкоголем. Ваше особисте ставлення до продажу алкоголю після 10-ої?
- У першу чергу повинен сказати, що батьки повинні дивитися за своїми дітьми. Це основне гасло. По-друге, мені не подобається, що партія, яка була при владі і мала свого міського голову, все це бачила і розповідала про всі ці речі тільки у Фейсбуці, на Інтернет-сайтах. Вона жодного разу не звернулася до органів прокуратури, до органів міліції, щоб були покарані ті підприємці, які продають алкоголь після 10-ої.
- Муніципальна інспекція працює, але це мізерні штрафи...
- Я не бачив цих звернень, щоб бачити, що муніципальна інспекція працює. Я думаю, що з нашими підприємцями знайдемо спільну мову так, щоб були задоволені містяни.
- Ваша позиція – після 10-ої алкоголь продавати можна чи ні?
- Моя позиція: можна продавати і мерседеси, але люди на них розбиваються часто. Виходить - концерну не працювати? Моя позиція – можливо алкоголь і потрібно продавати, але у відповідно відведених місцях. Але на сьогоднішній день недосконале законодавство, що не може встановити регулятора у цьому питанні.
- Міська рада удавлювала рішення про те, що заборонено продавати алкоголь після 10-ої, але підприємці цього не виконують.
- Я не знаю, які підприємці цього не виконують. Хотілося б пройти в магазин подивитися.
- То яка ваша позиція з цього питання?
- Моя позиція має бути об’єктивною. Напевне потрібно вивчити це питання, зібратися, щоб були і громадські організації, і батьки, і підприємці. І знайти компромісне рішення.
- Але ж все одно є рішення міської ради, яке не виконується.
- Ми хочемо збирати податок з акцизу, який є на алкоголь і на тютюн, ми хочемо за цей податок робити дороги, і в той же час хочемо, щоб його не продавали. То може нам потрібно дивитися за своїми дітьми. Прививати їм в першу чергу ті речі, і ті принципи, щоб вони не купували цей алкоголь. А займалися спортом, музикою, навчанням...
- Щодо вашого п’ятничного конфлікту із Сергієм Одаричем – він звинувачує вас в тому, що ви його вдарили. Виходить, що він говорить неправду?
- Я відповів на це питання і свої свідчення дав управлінню поліції. Є таємниця слідства. Напевне йому (Одаричу – ред.) цей інцидент був потрібний, щоб пропаритися на виборах. Нехай поліція сьогодні розставить всі крапки над і. У мене є інше питання – як сьогодні у мирний час на території державної телерадіокомпанії є люди зі зброєю, які виймають її, перезаряджають і направляють на людей. У мене питання – можливо треба розібратися, чому так?
- Хто на кого направляв (зброю. - ред)?
- Охоронці Сергія Олеговича направляли пістолет чи в сторону мене, чи в сторону моїх колег. Миттєво зреагував моя довірена особа Геннадій Шевченко – офіцер полку „Азов”. Сьогодні я жалкую, що ми не забрали ці пістолети і не вийшли до журналістів, і не показали ці речі. А Сергій Олегович вільно собі пішов в студію. Не побитий, очки взявши собі, скельце видушивши. Коли очки падають, то вони розбиваються... Я вважаю, що конфлікт чоловіків – це конфлікт чоловіків. І виносити ті речі, хто там кого штовхнув, пхнув... Ну мене теж штовхнув охоронець, ну нічого страшного.
- Ви вважаєте, що політика це справа жорстка і можна дійти до...
- Ні, я засуджую такі речі. Але ситуація в політиці досягає свого апогею. І коли і Сергій Одарич знервований, і я знервований, коли десятки тисяч чорнушних матеріалів викидається, коли родина переживає. Нерви вже здають.
- Чи є у вас стратегія розвитку Черкас?
- Ви знаєте, я хотів би навести спочатку елементарний порядок в Черкасах. А потім вже стратегія. У мене є стратегія і розвитку спорту, і розвитку доріг, і модернізації тролейбусного парку і багато-багато інших речей. Але на сьогоднішній день мені треба йти в міську раду і наводити елементарний порядок: починаючи від виконавчої структури, закінчуючи комунальними підприємствами, які сьогодні знаходяться не в тому стані, в якому я хотів би їх бачити.
Повну версію інтерв’ю можна переглянути тут.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram