
Попри карантинні обмеження та нестійку погоду багато черкащан шукають варіанти цікавого уікенду неподалік від дому. Ми запитали у відомих черкасців, як вони проводять свій вільний час, і як порадили б відпочити читачам.
Черкасці кажуть, що відпочинок на Черкащині можна організувати навіть за незначні кошти і в короткі терміни. Головне - це бажання та ідеї, якими вони поділилися.

Музикантка та учасниця шоу "Х-Фактор" Анна Петровська радить проводити вільні від роботи години на повітрі, займаючись розвагами та спортом одночасно.
- Після роботи я майже щодня катаюсь по місту на велосипеді. А от днями разом зі знайомими велосипедистами проїхали 100 км за день, - розповідає Анна Петровська. - Ще катались на SUP-дошках. Мріяла про це ще з минулого літа. Тепер планую займатися SUP-ами частіше, бо дуже сподобалось.
Також учасниця шоу "Х-Фактор" спробувала гру в великий теніс. Каже, ніколи особливо не "горіла" бажанням займатися спортом, але ця гра їй сподобалася.
- Це літо - якесь мегавиключення і час експериментів, - впевнена черкащанка.

Блогерка та SMM-ниця Христина Делікатна радить у вільний час надолужити те, у чому черкащани були обмежені через карантин в Україні.
- Одягаємо маску, миємо ручки, беремом з собою санітайзер - і вперед пити каву на терасі чи в ресторані, щоб розвіятися. Потрібно повернутися в адекватний докарантинний ритм життя. Якщо є авто - вирушайте в автопрогулянку, щоб послухати музику і не докучати нікому нагадуванням про соціальну дистанцію, - розповідає Христина.
Ще блогерка радить прогулятися пляжем, прибережною зоною чи лісом і подумати про швидкоплинність життя - чи варто сидіти вдома та боятися вітру.
- До того ж можна запросити додому сім'ю та приготувати щось надзвичайно смачне, а потім сходити у спортзал з найближчими друзями, щоб забути про набуті жирові відкладення, - додає Христина Делікатна.

Організатор фестивалю "Гайда-Фест" Денис Гайда каже, що це літо, під час якого обмежена можливість подорожувати світом, допоможе по-новому відкрити рідні Черкаси.
- Я мав червневі квитки у Берлін, але політ скасували, тому обиратимемо між нашими морями і горами. Але більшу половину літа проведу в Черкасах, що теж є гарним місцем для відпочинку. Великий Дніпро та багато зелених зон дозволяють навіть буденний вечір провести з друзями на пікніку в лісі чи на пляжі, - розповідає Денис Гайда.
Черкащанин радить подорожувати обласними центрами та невеличкими містами, подорож у які може собі дозволити кожен.

Проректорка з освітньо-виховної та іміджевої діяльності Черкаського національного університету Галина Гаврилюк радить черкащанам побільше подорожувати - звісно, з антисептиком, із рукавичками й у масці.
- Колись я писала, що вчені виявили й описали новий «ген жаги до подорожей» - DRD4-7r. Це мутаційна форма гена DRD4 – рецептора дофаміну. Я не знаю, чи є в мене цей бісів ген, але світанок першого дня «травневих свят» я ловлю дорогою до серця Карпат, - згадує пані Галина. - Що робити таким подорожувальникам, як я? Дотримуватись правил карантину і пам’ятати слова одного з наших урядовців: подорожуючи, ви наражаєте себе на небезпеку.
З послабленням карантину Галина Гаврилюк уже провела один день у Бучаку і тепер планує організувати туди поїздку всьього колективу. За її словами, колективна подорож - це не завжди відпочинок, але отримані враження, емоції, нові знання та вміння того варті.

Президент Черкаського обласного благодійного фонду «Життя» Оксана Савіцька каже, що безкоштовне та найбільш сповнене сенсу заняття - це відвідувати безпритульних тварин і по можливості допомагати їм.
- Коти та собаки у притулках потребують людської уваги. Достатньо буде навіть прийти й погратися з ними декілька хвилин, погладити їх - цим ви врятуєте маленьке життя від нудьги. Якщо ж іще й допоможете чимось - це буде ще й благородна справа, - каже пані Оксана.

Активіст Костянтин Мірошниченко розповідає, що карантин для більшості його знайомих закінчився. Уже почали з‘являтися пропозиції поїхати на море чи в гори, але цього літа, мабуть, відпочинку у нього не буде.
- Рятує, що навколо Черкас є ліс та Дніпро. Мої друзі вподобали заняття SUP-ом на Дніпрі, а також їздять на Смілянський кар‘єр. Як з‘явиться трохи часу, теж хочу спробувати, - ділиться Костянтин.

Речниця Обласного центру екстреної медичної допомоги Ірина Назарок розповідає, що попередні роки кожну відпустку намагалася організувати так, аби кудись поїхати і побачити щось нове. Цьогоріч вона з родиною вирішила насолодитися часом удома.
- Обов’язково треба покататись на велосипедах – добре, що в нашому місті це є де робити: і набережна, і Соснівка. Син любить кататись у Сосновому бору і каже, що там найсмачніше морозиво. Ми любимо парк - там можна насолодитись і Дніпром, і дамбою, і просто сосновим запахом, особливо після дощу, - ділиться пані Ірина.
Також вона радить хоча б один раз за відпустку зустріти схід сонця. Каже, що аби не їхати далеко, зробити це можна на вранішньому пустому пляжі.
Ще один метод релаксації пані Ірини - читання. Речниця "екстренки" впевнена, що книга допомагає мріяти і навіть сприяє появі нових пригод.
- Обов’язково треба вибиратись на пікнік. Повалятись на зелені, насміятись, посмакувати чимось. А від усього цього набратись сил і продовжувати рятувати світ, - розповідає Ірина Назарок.
І наостанок, порада любителям подорожей від редакції "Про все".
Перед початком подорожі обов'язково подбайте про те, щоб у вас був заряджений телефон і кошти на необхідне. Не завадить подорожувальнику і заряджений "павер бенк".
Також для гарної подорожі буде достатньо завантажити фільм або побільше улюблених пісень, їхати в автобусі чи потязі та дивитися у вікно на краєвиди. Насолоджуйтесь тим, що у вас просто зараз з'являються нові пригоди.
Спілкувалася Аліна Євич
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram