У зв’язку із численними порушеннями та незадовільним станом водних біоресурсів промислове рибальство на Канівському водосховищу має бути припинено, наголосив Голова Державного агентства рибного господарства України Ярослав Бєлов.
Він відзначив, що таке рішення щодо стану Канівського водосховищ запропоновано фахівцями Держрибагентства за результатами обговорень стану цих водойм впродовж останніх двох місяців. Незабаром це питання буде винесено на обговорення Науково-промислової ради при Держрибагентстві.
До причин тимчасової заборони промислового рибальства на Канівському водосховищах відносяться:
1. Систематичні порушення умов промислу.
2. Несплата промисловими рибалками коштів за вилов риби.
Промисловий вилов на Канівському склав 822 тонни риби. При цьому, за попередніми даними за вилов державного ресурсу (риби) на ці водоймі до бюджету промисловиками сплачено близько третини нарахованих коштів: Канівське водосховище: нараховано 122 тис. грн, сплачено 39 тис. грн.
Крім того, за 1 кг виловленого судака промислові підприємства мають сплачувати до державного бюджету 32 коп., щуки – 28 коп., коропа – 25 коп., але наразі дана категорія рибалок не сплачує ці кошти у повному обсязі.
3. Відсутність балансу між промисловим виловом водних біоресурсів та його поповненням за кошти промисловиків.
У 2018 році ситуація щодо зариблення на Канівському водосховищі вселено 6 тонн риби. Цей показник є одним з найгірших по всіх водосховищах України. Недостатній рівень зариблення та промисловий вилов складають дисбаланс у бік зменшення водних біоресурсів, виснаження цих водойм.
4. Відсутність впровадження системи дистанційного моніторингу для рибальських суден з метою контролю їх діяльності, блокування з їх боку підняття сплати за виловлені водні біоресурси.
За інформацією прес-служби Державного агентства рибного господарства
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram