Про це під час прес-конференції повідомив начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспожив служби в Черкаській області Володимир Папач.
Він наголосив, що населенню досі продовжують подавати питну воду з відхиленнями від вимог (за окремими показниками якості) комунальні водогони у Звенигородському, Жашківському, Городищенському, Кам’ янському, Катеринопільському, Канівському, Корсунь-Шевченківському, Лисянському, Смілянському, Чорнобаївському, Чигиринському та Уманському районах.
Як розповів Володимир Папач, у зв’язку з перевищенням вмісту нітратів у 2-5 разів, Держпродспоживслужба змушена була заборонити використання води для питних потреб у 12 закладах освіти в селах Нестерівка, Багва, Кривець, Іваньки (Маньківський район); Лисяча Балка та Ярошівка Катеринопільського району, а також на Монастирищині у селі Зюбриха. До переліку потрапили і Почапинський навчально-виховний комплекс, що на Лисянщині, два НВК у Лебедині та Терешках (Шполянщина).
Нині за рекомендаціями Держпродспоживслужби всі ці освітні заклади використовують привозну питну воду гарантованої якості з альтернативних джерел.
— В області залишається гострою проблема забезпечення населення якісною та безпечною питною водою, — підкреслив Папач. — За даними лабораторних досліджень, проведених Черкаською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби у 2019 році, не відповідали гігієнічним нормативам за мікробіологічними показниками 13,8 % проб питної води з джерел та мереж централізованих і нецентралізованих джерел водопостачання і 16,1 % за санітарно-хімічними показниками.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram