Лісгоспи Черкаської області повністю готові до нової осінньої лісокультурної кампанії. Вона відбуватиметься протягом жовтня та листопада з оглядом на необхідні сприятливі погодні умови. Про це повідомив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко під час зустрічі з черкаськими ЗМІ.
За словами головного лісівника Черкащини, висаджувати планують традиційні для нашого регіону дуб та сосну звичайну. Попутними породами будуть ялина, модрина, сосна Палласа, горіх чорний та деякі плодові дерева. На його думку,відхід від монокультурних насаджень, який застосовується останніми роками, демонструє більш стійкі до нових кліматичних витребеньок лісові насадження. Практивка також довела, що молоді насадження сосни попри дефіцит вологи в грунтах, можуть адаптуватись до нових умов зростання та „дотягнутись“ корінням до жаданих водоносних шарів. У той самий час більш старші за віком насадження та зрілий ліс продовжує всихати.
Згубному та небажаному процесу також сприяють деревинні комахи та рослинні шкідники, такі, як австрійська омела, яка почала масово оселятись на верхівках високих сосен.
- У найбільш катастрофічному стані на Черкащині – Черкаський сосновий бір, де переважають хвойні насадження віком старше 80 років, – акцентував Олександр Дзюбенко. – Жителі Геронимівки звертаються до нас із запитанням, чому ми не прибираємо висохлий ліс. Однак, щоб здійснити таку санітарну рубку, потрібно пройти певні регуляторні процедури. Але лісові господарства проводять декілька видів рубок: заготівлю стиглого лісу, санітарні рубки хворих дерев і суцільні санітарні рубки, там де більшість рослин хворі. До речі, за відкритістю щодо лісових рубок ми перегнали більшість європейських країн.
Між іншим, Олександр Миколайович також пояснив, що й рішення про зміну основних лісоутворювальних порід у зв’язку зі зміною клімату мають ухвалювати на урядовому рівні. Як правило, такі рішення приймаються нешвидко.
Тетяна Балякіна
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram