Державна програма на Черкащині фактично позбавила людей помешкань (відео)

06 липня 2015, 08:10

На Черкащині гарна ідея - державна програма з реконструкції старого житла - фактично позбавила людей помешкань. Під пілотний проект потрапило два чотириповерхових будинки у Корсунь-Шевченківському. За державні гроші тут мали утеплити стіни, замінити вікна, двері, внутрішньобудинкові мережі та облаштувати мансардові поверхи. Місто під соціальне житло планувало отримати ще 21 квартиру. Роботи розпочали ще 2007-го. Але і донині реконструкція не завершена. За цей час будинки почали руйнуватися. Про це повідомляють «Факти», ICTV.

Шість років пекла. За цей час оселя сімдесяти чотирирічної Людмили Юхновської в Корсуні перетворилася на руїну. Жити тут неможливо: стіни вкрила пліснява, зі стелі ллє вода, відпала штукатурка і кахель на кухні, пошкоджена електропроводка, руйнується балкон. Дихати нестерпно.

Жінка живе сама на останньому, четвертому поверсі. У такому ж стані - квартири сусідів і в будинку поруч. Загалом постраждали два десятки родин. Сім років тому в будівлях розпочали реконструкцію за державною програмою - мали утеплити стіни, замінити вікна й двері, внутрішні мережі та облаштувати мансардові поверхи. Місто під соціальне житло планувало отримати ще 21 квартиру. Але їх досі не завершили. Під час опадів помешкання постійно підтоплені, будівлі руйнуються.

- У цій квартирі не можна було знаходитись і тридцять хвилин. Жодного разу тут навіть ніхто з моєї родини не переночував, - розповідає потерпіла, мати учасника АТО Тетяна Супрунець.

Проект був пілотним, пояснює керівник комунального підприємства, на балансі якого ці будинки. Каже, спеціально обрали старі будівлі в центрі міста. За ці роки витратили майже десять мільйонів гривень. Реконструкція проходила у три етапи.

- До кінця 2001 року мали звершити реконструкцію і одного, і другого будинку. Потім ще виділялися додатково гроші, бо будинки аварійні - чотири мільйони на завершення реконструкції. Але по 17 будинку взагалі нічого не зробили, а на 21 прибили металочерепицю. Все, - говорить керівник Корсунь-Шевченківського комунального підприємства "Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне управління" Олександр Шкребтій.

Правоохоронці підозрюють: гроші просто розікрали. Державі завдано понад два мільйони гривень збитків. Відкрито кримінальне провадження, трьом фігурантам оголосили про підозру.

- Вони були виведені через підконтрольні підприємства підставних осіб, конвертаційні центри. За цим фактом відкрите кримінальне провадження, по якому проходить три особи, - зазначає прес-секретар УМВС України в Черкаській області Дмитро Грищенко.

Про підозру зокрема оголосили Олександрові Савченку, підприємство якого спочатку було генпідрядником. Він запевняє - доклав максимум зусиль, аби будинки потрапили до пілотного проекту. Але нарікає - гроші виділяли частинами наприкінці року, а два роки поспіль взагалі не дали ні копійки. З 2011-го після тендеру реконструкцією курує київська фірма. Чоловік своєї провини не визнає.

- На сьогодні у них близько 80% зроблено по завершенню будівництва, але ні один акт на даний час не підписаний за відсутністю технагляду і за відсутністю відкоригованої проектно-кошторисної документації, - підкреслює керівник підрядного підприємства Олександр Савченко. - Я не вбачаю в цьому ніякого криміналу, я не фірма-одноденка, я працюю більше десяти років.

Нині суд розглядає клопотання про арешт підозрюваних. Люди ж від життя в руїнах і плісняві втомилися і вже у розпачі. Їм досі ніхто не сказав, коли і хто нарешті відремонтує будинки, аби якоїсь миті вони взагалі не розвалилися.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору