Держава фінансово підтримує аграріїв Черкащини

13 листопада 2019, 17:28

Черкаській області цьогоріч затвердили ліміт коштів для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів в обсязі 9 млн 865 тис. грн. Фінансування передбачили в межах наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України.

У результаті, як повідомляють в Департаменті агропромислового розвитку Черкаської ОДА, конкурсна комісія надала право на використання 26 суб’єктам господарювання агропромислового комплексу за 49 заявками на загальний обсяг ліміту.

Водночас Департамент АПР обласної державної адміністрації спрямував заяву Мінагрополітики щодо додаткового виділення ліміту понад річний план у близько 22 млн грн – для фінансової підтримки 31 суб’єкта господарювання агропромислового комплексу. Міністерство аграрної політики та продовольства України виділило понад 8 млн грн, які спрямували суб’єктам господарювання.

У Департаменті інформують про фінансову підтримку аграріїв Черкащини в межах держпрограм. Так, за бюджетною програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» для фінансової підтримки фізичних осіб із метою надання спеціальної бюджетної дотації за утримання молодняку великої рогатої худоби Міністерством аграрної політики виділило 9,3 млн грн. Їх спрямували 3266 фізичним особам, які утримують 6387 голів молодняку ВРХ.

За бюджетною програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними», відповідно до наказу Міністерства,  затвердили ліміт у сумі майже 5,8 млн грн для компенсації витрат на садивний матеріал. Це фінансування спрямували до структурних підрозділів райдержадміністрацій, що виконують функції з питань агропромислового розвитку, та відповідно перерахували суб’єктам господарювання.

Окрім того, до регіональної комісії Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації надійшла заявка від СОК «Бики Черкащини» про сприяння у фінансовій підтримці. Відтак, за результатами розгляду комісії, до Міністерства аграрної політики та продовольства України подали на розгляд пропозицію щодо фінансової підтримки кооперативу на понад 2 млн грн.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору